Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

5,78 Dolara Kadar Yükselen Doğal Gaz Haftalık %15 Arttı

Günün en çok artan emtiası doğal gaz, bir haftanın yükseğinde işlem görüyor.
5,78 Dolara Kadar Yükselen Doğal Gaz Haftalık %15 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta bir ayın düşük seviyelerinde işlem gören doğal gaz, bugün sert yükseldi. Cuma günü en son 5,30 dolarda fiyatlanan doğal gaz CFD’si, 25 Ekim haftasına 5,65 dolarla başladı.

5,78 dolara kadar yükselirken haftalık bazda yüzde 15’e yakın artıya geçti. TSİ 14.49’da yüzde 5,8 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 5,63 – 5,78 dolar oldu.

Aynı dakikalarda en çok artan emtia olarak ilk sırada yer aldı.
Doğal Gaz %5 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son yükselişle doğal gazın haftalık kazancı yüzde 15’e ulaşırken aylık bazda yüzde 11 değerlendi. Yıllık artış ise yüzde 95’e geriledi. Yazım sırasında doğal gazın ardından en fazla artış kaydedenler enerji kaynaklarından geldi. Benzin yüzde 1,6, ham petrol yüzde 1,3, kalorifer yakıtı yüzde 1,25 arttı.

Doğal gaz fiyatlarında yükselişin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç 5,82 dolarda dururken düşüşün başlamasında 5,68 dolar ilk teknik destek oldu.

Doğal gaz fiyatlarındaki yükseliş, soğuyan havalarla birlikte daha fazla ısıtıcının çalışacağı beklentileriyle yönlendirildi. Kaynaklarda önümüzdeki iki hafta boyunca daha önce beklenenden daha soğuk hava tahminleri verildiği yazılırken üretim kıtlığı ve talep endişeleri devam etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu