Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

5,7 Milyon TL’lik Taşınmaz Alan Egeplast Hisseleri Düşüyor

Egeplast hisselerinde satış baskısı artarken, şirket taşınmaz varlık alımına dair duyuru yaptı.
5,7 Milyon TL’lik Taşınmaz Alan Egeplast Hisseleri Düşüyor

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. 5.768.008 TL bedelli taşınmaz alımı yaptığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamada, İstanbul’un Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mahallesi, 20795 parselinde yer alan, A Blok’unun tamamını kapsayan 1,2,3,4,5 no’lu imalathane vasfındaki taşınmazların satıl alındığı bildirildi.

Söz konusu işlemlere yönelik yönetim kurulu kararı 26.07.2021 tarihinde alındı. Alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki maddi duran varlıkların net değerine oranı %0,16 olarak açıklandı.

Paylaşılan tabloya göre alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı %1,2, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %0,09 oldu. Banka kredisi yoluyla yapılan alım işleminin yatırım amacıyla yapıldığı bildirildi.

Şirket hisseleri Çarşamba gününe önceki kapanış seviyesinden başladıktan sonra kayba geçti.
Egeplast Hisseleri %2,24 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açılışta 23,2 lirayı kaydeden hisseler, gün boyu sakin bir düşüş grafiği çizdi. Saat 15.51’de %2,24 oranında gerileyerek, 22,62 liradan işlem gördü. Günün en düşük seviyesi ise 22,44 lira oldu.

Hisse senedinde 5 ve 15 dakikalık hareketli ortalamalar “sat”, saatlik ve günlük ortalamalar “güçlü sat”ı işaret ediyor. Teknik indikatörler de söz konusu dönemlerde “güçlü sat” şeklinde belirtilmiş durumda.

EPLAS kodlu hisselerin günlük ortalama kaybı %3,10, haftalık %2,68 ve aylık %3,68 seviyesinde. Yıllık bazda ise %40 ile yatırımcısına kazandıran hisseler arasında yer aldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum