Yatırım yapmaya başla!

42 Yıl Önce Soygun Yapan Adam Yazdığı Kitap Yüzünden Tutuklandı!

Takma isimle yazdığı kitapta; 42 yıl önce Fransa’da gerçekleştirilen bir soygunu anlatan gangster suçlu bulunarak hakim karşısına çıkartıldı. Ayrıntılar haberimizde;
42 Yıl Önce Soygun Yapan Adam Yazdığı Kitap Yüzünden Tutuklandı!

1976’da Fransa’nın Nice kentinde gerçekleştirilen banka soygununda hırsızlar büyük bir vurgun yapmışlardı. Olay tarihin en büyük soygunları arasında gösterilmese de bankadan 200 kasa ve 46 milyon frank çalınmıştı.

Avrupa’nın en büyük finans şirketlerinden biri olan Société Générale’in şubesine yapılan soygun, filmlere ve kitaplara konu olmuştu. Ayrıca soyguncuların planı da uzun müddet konuşulmuştu.

BBC’nin haberine göre soygun; bankanın altından kazılan 8 metrelik tünel aracılığıyla yapılmıştı.

1976 Fransa Banka SoygunuVe yakalanan tek kişi Albert Spaggiari olmuş, o da 1977’de yargılanmak üzereyken ülkeden kaçmıştı. Olaydan 12 yıl sonra sürgündeyken hayatını kaybeden Spaggiari, bu dönemde soygunu nasıl planladığını anlattığı bir de kitap kaleme almıştı.

Ancak aynı soygun, 2010 yılında farklı bir ismin yazarlığında anlatılınca yetkililer alarma geçti.

Jacques Cassandri Soygunu Anlattığı Kitap Yüzünden YakalandıKitabı yazan kişinin Jacques Cassandri isimli gangster olduğunu anlayan yetkililer, hemen muhtemel suçluyu mercek altına aldı. Soyguna karıştığını kabul eden Jacques Cassandri, “para akladığı” yönündeki suçlamaları ise reddetti.

Jacques Cassandri’nin avukatı da müvekkilini “romanın bir kanıt değil bir eser” olduğunu belirterek savundu.

Banka Soygununda Milyonlar ÇalındıŞu anda 74 yaşında olan gangster ayrıca soygundan kendisine sadece 2 milyon euro kaldığını ve bunun da kısa sürede harcandığını dile getirdi. Fakat savcılar, Cassandri’nin yıllarca lüks içinde yaşadığını ve onun cezasını çekmesini gerektiğini öne sürüyor.

Yeri gelmişken; merak edenler için Fransa’da kara para aklama suçunun zaman aşımına uğramadığını ve Cassandri’nin 42 yıl önce işlenen bir suçtan dolayı pekala yargılanabileceği bilgisini de verelim. Anlayacağınız; 74 yaşındaki adam gangster sözleriyle anılıyor anılmasına ama görünen o ki soygunu kaleme alırken başına büyük bir dert açabileceği gerçeğinin farkına varamamış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum