Yatırım yapmaya başla!

4 Yılda 80 Yeni Pazara Yayılan Xiaomi, Hızlı Büyüme Sırrını Açıkladı

4 yılda 80 yeni pazara yayılan Xiaomi, başarısının sırrını açıkladı.
4 Yılda 80 Yeni Pazara Yayılan Xiaomi, Hızlı Büyüme Sırrını Açıkladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, iPhone üreticisiyle şık ürün tasarımı benzerlikleri veya tek renkli tişörtler giyen istekli çalışanlarıyla parlak mağazaları nedenleriyle sık sık Çin’in Apple’ı olarak anılıyor. Ancak dış görüşüne rağmen Xiaomi, Apple’a benzerliğine karşı çıkıyor.

Xiaomi’nin küresel kıdemli başkan yardımcısı ve uluslararası işletme başkanı olan Xiang Wang, konuya ilişkin açıklamasıyla bu durumu açıkça dile getirdi: “Apple’ın harika bir şirket olduğunu düşünüyorum, çok fazla teknoloji yeniliği yapıyorlar. Aynı şeyi yapıyoruz, ancak modelimiz farklı. Premium bir fiyat yerine mümkün olduğunca düşük satış yapmak istiyoruz.”

“Birinci sınıf akıllı telefonlar satmak ve bunları düşük fiyattan sunmak, Xiaomi’nin Çin‘de başarı kazanmasını sağlayan şey ve aynı strateji daha sonra Hindistan’da tüketicileri kazanmamızın sırrı olacak” dedi.

 Xiaomi, Birinci Sınıf Düşük Telefon Satmak Sonuçta 2010 yılında Pekin’de kurulan Xiaomi, 2015 yılında Brezilya’ya ilk yurtdışı atılımlarından bu yana uluslararası çapta genişledi ve 80’den fazla pazarda piyasaya sunuldu. IDC’ye göre şimdi Hindistan’ın en popüler akıllı telefon markası ve yakın zamanda Fortune Global 500 listesindeki en genç şirket oldu.

Bugün Xiaomi, Mexico City, Dubai ve Londra gibi şehirler dahil olmak üzere 1.000’den fazla perakende satış noktasına sahip.

 Xiaomi, Dünya Çapında 1000 Fazla Mağaza Sahip Zaten Çin’in Apple’ı olarak adlandırılan şirketin toplam gelirinin yaklaşık yarısı (yüzde 40) şu anda anakara dışından geliyor. Diğer taraftan Xiaomi daha önce 2019’da ABD pazarına açılmayı planladığını söylese de bu planlar ABD-Çin ticaret gerilimleri ve yerli rakibi Huawei nedeniyle beklemede kaldı.

ABD pazarının herkes için en önemli pazar olduğu şüphesiz, biz hala çok çok genciz, mücadelemiz – en büyük zorluklarımızdan biri; kaynaklar, ABD pazarı çok ama çok farklı.” diyen Wang, şimdiye kadar ABD pazarı için bir ürün tasarlamak için çok çalıştıklarını ancak yine de kaynakların büyük sorun olduğunu vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum