Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4,6 Dolar Altını Test Eden Bakır Ekside Fiyatlanıyor

En çok düşen emtialardan olan bakır, bugün 4,6 dolar altına inerek haftanın en zayıf değerini kaydetti.
4,6 Dolar Altını Test Eden Bakır Ekside Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakır vadeli işlemleri, bugün en çok düşen emtialar arasında yer alırken 4,6 dolar altına indi. Dün en son 4,68 dolardan fiyatlanan kırmızı metal, 20 Ekim seansına yatay başladı.

Açılışın ardından ilk birkaç saat sakinliğini korurken sonrasında düşüşe yöneldi. TSİ 05.45’te 4,5940 dolarla en zayıf değerini test edip buradan aldığı destekle hafif arttı ancak ekside kaldı.

TSİ 12.22’de yüzde 1 ekside işlem gören bakırın gün içi hareket aralığı 4,59 – 4,69 dolar oldu.
Bakır Düşüş 20 Ekim
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

4,59’luk değer değerli metal için bir haftanın zayıf değerini işaretledi. Yazım itibarıyla en çok düşen emtialar arasında yer alan bakırın haftalık kazancı yüzde 3,7 oldu. Aylık bazda yüzde 13 değerlenirken yıllık kazanç ise yüzde 48’e geriledi.

Bakırdan önce yüzde 1,3 düşüşle benzin geldi. İkinci en sert düşen bakırdan sonra ise sırasıyla pamuk, ham petrol  ve kalorifer yakıtı geldi.

Ekside seyrin sürmesi durumunda bakır için ilk teknik destek 4,5984 dolarken yükseliş durumunda birinci direnç 4,6974 dolar oldu. Bakırda düşüş, Çin’in kömür fiyatlarını düşürme taahhüdünün metallerde arz kesintisine ilişkin korkuları azaltmasıyla yönlendirildi.

Yine de yükselen talep stokları tüketirken ve başlıca üretici Şili’de arz kesintileri sürerken, boğaların beklentileri metali destekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu