Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4,26 Doları Test Eden Bakır Aylık %9 Değer Kaybetti

Bakır vadeli işlemleri bugün 4,3 doların altına düşerek yaklaşık bir buçuk ayın en zayıf değerine geriledi.
4,26 Doları Test Eden Bakır Aylık %9 Değer Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakır vadeli işlemleri, bugün 4,26 dolara kadar gerileyerek 11 Ekim sonrası en zayıf değerine geriledi. Dün en son 4,34 dolarda fiyatlanan kırmızı metal, bugünkü seansa yatay başlayıp sonrasında kayıplarını artırdı.

Zayıf seyir Çin inşaat sektöründen gelen talep yavaşlarken, mevcut stokların normale yakın seviyelere dönmesiyle yönlendirildi. Aynı zamanda ABD dolar endeksinin bugün 96,24 ile Temmuz 2020 sonrası yeni yüksek seviyelere ulaşması, bakır fiyatları üzerinde baskıları artırdı.

Avrupa seansında dik düşüşe geçen bakır, TSİ 13.30 sıralarında 4,2687’ye kadar düştü.
Bakır 4,26 Dolar Test
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 14.11’de yüzde 1,3 ekside işlem görürken gün içi aralığı 4,26 – 4,36 dolar oldu. Aynı dakikalarda en çok düşen emtialar listesinde yer aldı. Son verilere göre bakırın aylık kaybı yüzde 9’a çıktı. Yıllık kazanç ise yüzde 33,5’e geriledi.

Düşüşün devam etmesi durumunda bakır için ilk teknik destek seviyesi 4,25 dolarda dururken ilk teknik direnç 4,34 dolar oldu.

Çin’in emlak piyasasındaki sıkıntılar da negatif seyri etkiledi. Son veriler Çin’de yeni inşaat başlangıçlarının Ekim ayında yıllık yüzde 33,14 ve Ocak-Ekim döneminde yüzde 7,7 düştüğünü gösterdi.

Geliştiricilerin projelere yaptığı toplam yatırım da Ekim ayında yüzde 5,4 düşerek, önceki ayın yüzde 3,5’lik düşüşünden derinleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu