Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

4.2 Milyon Dolara Satışa Çıkartılan Taş Devri Evi: “Flintstone House”

Çizgi filmiyle büyüdüğünüz Taş Devri'nin evinin gerçekte olduğunuz hayal edin. İşte hayal sınırlarını aşan muhteşem evin özellikleri...
4.2 Milyon Dolara Satışa Çıkartılan Taş Devri Evi: “Flintstone House”
Son Güncelleme: 
Yorum

Hanna-Barbera Productions’un dünya çocuklarına hediyesi olan çizgi film Taş Devri’ni hatırlamamanıza imkan yok! Fred, Wilma, Çakıl, Dino ve diğer karakterleriyle bu yapım bir döneme damgasını vurdu. Özellikle çocuklar, çağımıza uygun özellikteki objelerin o tarihte nasıl olabileceğini sevimli çizgi film sayesinde öğrendi. Başarılı mizah anlayışını etkileyici dekorlarla sunmaya çalışan Taş Devri, şimdilerde yeniden satışa sunulan etkileyici bir tasarımla gündemde!

Çakmaktaş ve Moloztaş aileleri çevresinde şekil alan hikayenin içeriğindeki eşyaları hatırlıyorsunuz değil mi? O zaman eski devirlerden yola çıkılarak tasarlanmış evlerini de hatırlayacaksınızdır. 1976 tarihinde William Nicholson isimli başarılı mimar, bu çizgi filmden yola çıkarak etkileyici bir tasarım ortaya koydu. Flintstone House ismini verdiği ev, 1966 tarihinde yayınlanan çizgi filmin dünya çapında başarıya kavuşmasıyla daha da ünlendi. Şimdiler de ise gelen haberler bu evin tekrar satışa çıkartıldığı yönde. Fiyatı duyduğunuzda “Yabba Dabba Doo” diye bağırabilirsiniz. Çünkü bu ayrıcalıklı konsept, 4.2 milyon dolarlık satış etiketine sahip. Dilerseniz, milyon dolarlık Taş Devri evinde ne gibi ayrıcalıklar sunulmuş birlikte göz atalım.

İşte karşınızda çocukların favori çizgi filmi Taş Devri’den uyarlanan etkileyici malikane:

William Nicholson Tarafından Tasarlanan Flintstone House

William Nicholson Tarafından Tasarlanan Flintstone House SalonEtkileyici bir konsepti içeren malikane, Flintstone House olarak isimlendirilmiş ve yapıldığı günden bu yana 2. defa satışa çıkartılmış. San Francisco ile Silikon Vadisi arasında kalan Flintstone House’yi 1976 yılında ortaya çıkartan mimar ise William Nicholson olarak belirtilmiş. William Nicholson bu tasarımında, yenilikçi yapı malzemeleri kullanarak deneysel bir çalışmaya da imza atmış. Sonuçta ilk kez 1996 yılında satışa çıkartılan tasarım, o zamanlar 800.000 dolara alıcı bulmuş. Şimdi, tam 19 yıl sonra ikinci kez emlak piyasasını sallayan Flintstone House’nin, Alain Pinel Realtors tarafından 4.2 milyon dolarlık fiyatıyla satılığa çıkartıldığını biliyoruz.

William Nicholson Tarafından Tasarlanan Flintstone House MutfakBu etkileyici tasarımın şimdiki sahibi ise Korie Edises olarak belirtiliyor. Peki, malikanenin belli başlı özellikleri neler? Öncelikle, bu evin orijinal olarak kırık beyaz bir renge sahip olduğunu ve gördüğünüz renkli halini daha sonradan kazandığını söyleyebiliriz. Yaklaşık 255 metre kare olan Flintstone House’ye, turucu ve mor renkleriyle oldukça eğlenceli bir görünüm kazandırılmış. 3 yatak odası ve 2 banyosu olan temalı malikanenin mutfağı ise bir diğer dikkat çekici özelliği. 2000’li yıllarda Eugene Tsui isimli tasarımcı tarafından yeniden şekillendirilen mutfak, evin şimdiki sahibinin adıyla “Edises Kitchen” olarak isimlendirilmiş. Hem modern hem de evin temasına aykırı düşmeyecek ayrıntıları olan mutfak, gerçekten etkileyici bir görünüme sahip.

William Nicholson Tarafından Tasarlanan Flintstone House Yatak OdasıMalikane; yuvarlak camları, tavandaki delikleri, Taş Devri temalı aksesuarları ile adeta bir masal evini andırıyor. Flintstone House’nin, San Jose ve San Francisco’yu birbirine bağlayan Interstate 280 isimli köprüden rahatlıkla görülebildiğini ayrıca belirtelim. Sonuçta, bu evin iyi bir yatırım olacağını düşünen milyonerler, yüksek fiyatına rağmen Flintstone House’yi satın almak için sıraya gireceklerdir, diye düşünüyorum. Hem böyle bir eve sahip olmak oldukça eğlenceli olmaz mıydı?

Bir Taş Devri hayranıysanız, bu evi satın almanız sizin için oldukça eğlenceli olacaktır. Bir düşünsenize, her an bir yerlerden Fred Çakmaktaş’ın “Yabba Dabba Doo” sunu ya da Çakıl’ın sevimli kahkahalarını duyacakmış gibi hissetmek, sizi de heyecanlandırmaz mıydı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu