Yatırım yapmaya başla!

Trump’a Karşı Yaklaşık 350 Amerikan Gazetesi Ortak Tepki Gösterdi

Sivri dilli ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve geldiği günden beri birçok medya kuruluşuna saldırdı. Şimdi ise 350 ABD gazetesi Trump'a tepki gösteriyor. İşte detaylar;
Trump’a Karşı Yaklaşık 350 Amerikan Gazetesi Ortak Tepki Gösterdi

Sorun çıkarmadan duramayan ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiği günden itibaren birçok ülkeye, kuruluşa ve şahsa sözlü olarak saldırıda bulundu. Çin ile ticaret savaşı, Kuzey Kore ile nükleer krizi, göçmenlere yönelik söylemleri, Dünya Ticaret Örgütü ve Nafta’dan çıkma gibi tepki çeken olaya imzasını attı. En son Türkiye’ye yönelik saldırıları ile kendi ülkesinden bile tepki çekmişti.

Trump’ın göreve geldiğinden beri gerek kendi ülkesinde gerek küresel alanda birçok medya kuruluşuna da saldırdı.

Trump Medya Kuruluşlarına Saldırdı

Trump’ın medyaya karşı tutumunu eleştiren 350 ABD gazetesi, bugün yayınladıkları baş yazısında tepkilerini gösterdiler. Göreve geldiği günden beri Amerikan merkez medyasını yalan haber üretme merkezi olarak tanımlayan Trump, gazetecileri halk düşmanı ilan etmişti.

ABD basını bugün Donald Trump’a karşı kazan kaldırmış durumda ve 350 kadar haber kuruluşu bugün tepkilerini gösterdi.

350 Medya Trump Tepki

Trump’ın medyaya yönelik saldırılarına karşı ayaklanan ABD medyası, bugün baş yazılarında buna yer verdi ve basın özgürlüğünü savundu. Trump’a karşı organize tepki, Boston Globe’un çağrısı ile başladı. “Gazeteciler düşman değildir” başlığını kullanan Boston Globe mevcut durumu “özgür basına karşı kirli savaş” olarak tanımladı.

Boston Globe tarafından yapılan açıklamada 343 gazete bu organizasyona katılacaklarını belirttiler.

 

Boston Globe Tepkiyi Başlattı

Tepkiye katılan isimler arasında; The New York Times, Chicago Sun Times, Philadelphia Inquirer ve Miami Herald gibi önemli isimler yer alıyor. Bu isimler dışında birçok yerel ve küçük gazetenin de Trump’ın medyaya karşı sözleşmelerin tepki gösteren baş yazılarını yayınladılar.

Post – Dispatch gazetesi, gazetecileri “vatanseverlerin en doğruları” şeklinde tanımlarken, N.C Observer “nefesimizi tutmayacağız,” dedi.

ABD Büyük Gazeteleri Tepki

Chicago Sun Times ise Amerikalıların Donald Trump’ın saçmaladığının farkında olduğu görüşlerini paylaştı. ABD’nin en çok satılan gazetelerinden biri olan The New York Times ise okurlarına, yaşadıkları yerlerdeki yerel gazetelere abone olma çağrısında bulundu. Yazısında ise “iyi işler yaptıklarını düşündüğünüzde onları övün, daha iyisini yapabileceklerini düşündüğünüzde onları eleştirin. Hepimiz bunun içindeyiz,” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum