Yatırım yapmaya başla!

34 Yaşına Giren Mark Zuckerberg’in Günlük Ortalama Kazancı 6 Milyon Dolar!

Günlük kazancı baz alındığında, dünyanın en zengini Jeff Bezos’un yalnızca bir adım gerisinde olan Mark Zuckerberg geliriyle göz doldurdu. İşte detaylar;
34 Yaşına Giren Mark Zuckerberg’in Günlük Ortalama Kazancı 6 Milyon Dolar!

Dün 34. yaş gününü kutlayan Mark Zuckerberg, günlük ortalama kazancıyla Forbes 2018 dünyanın en zenginleri listesinde birinci olan Jeff Bezos’un yalnızca bir adım gerisinden gelmesiyle manşetlerde yer etti. Geçtiğimiz aylarda 357 milyon dolar Facebook hissesini sattığını açıklayan Zuckerberg, bu yıl kariyerindeki en zor yılı geçirse de servetiyle göz doldurmaya devam ediyor.

Öte yandan; böyle bir haberin Facebook’un yaşadığı sorunların üstesinden gelemediği şu günlerde duyulması olayı daha ilgi çekici hale getirdi. Nitekim pek çok uzman Facebook’a karşı cephe alsa da CEO’sunun günlük ortalama kazancı dünyanın en zengininden biraz az kazandığını gösterdi.

Tabii, bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi Mark Zuckerberg’in şirketini henüz üniversitedeyken kurmasıydı.

34 Yaşına Giren Mark Zuckerberg'in Günlük Ortalama Kazancı 5.97 Milyon Dolar Forbes’un gerçek zamanlı verilerine göre halihazırda 73.9 milyar dolarlık serveti bulunan Zuckerberg’in günlük ortalama kazancı 5.97 milyon dolara tekabül etti. Ve bu rakam, şu nada dünyanın en zengini olan, yeni hamleleriyle yükselişe devam eden Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un günlük ortalama kazancının yalnızca bir tık aşağısındaydı.

Sonuçta; yaklaşık 132 milyar dolarlık servetin sahibi olan Jeff Bezos’un günlük kazancı hesaplandığında 6.8 milyon dolar sonucuna ulaşıldı.

 Jeff Bezos'un Günlük Ortalama Kazancı Bu noktada; söz konusu rakamlara milyarderlerin şirketlerini kurduktan sonraki zamana değil hayat boyu gün sayılarına bölünerek ulaşıldığı bilgisini de ayrıca verelim. İlaveten; diğer ünlü teknoloji girişimcilerinin günlük ortalama kazançlarına da kısaca değinelim.

Örneğin; hayırsever kişiliğiyle tanınan Bill Gates’in söz konusu listede Zuckerberg’in gerisinde kalmasını nedeninden bahsedebiliriz.

Bill Gates’in Günlük Ortalama KazancıÇünkü o 1987 yılında 31 yaşındayken en genç milyarder olarak kayıtlara geçse de hayır işlerine yaptığı bağışlarla ortalama günlük kazancı 4 milyon dolara indi.

Servetinin büyük bir kısmını Gates’in hayır kurumuna bağışlayan Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın da 87 yıllık ömrü boyunca günde ortalama 2.7 milyon dolar kazandığı görüldü. Neticede; dün 34 yaşına basan Mark Zuckerberg günlük ortalama kazancıyla gayet iyi iş çıkardığını tüm dünyaya gösterdi. Bakalım, ilerleyen yaşlarında bu rakam ne yönde değişecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum