Yatırım yapmaya başla!

32 Yaşında Kariyer Değişikliği Yapan Yönetmen DuVernay Bir İlki Başardı!

A Wrinkle in Time ile 100 milyon doların üzerinde bütçeye sahip bir filmi yöneten ilk siyahi kadın olan Ava DuVernay, bu başarıya 32 yaşında yaptığı kariyer değişikliği ile ulaştı. İşte detaylar;
32 Yaşında Kariyer Değişikliği Yapan Yönetmen DuVernay Bir İlki Başardı!

103 milyon dolarlık bütçesi, başarılı oyuncuları ve bir o kadar dikkat çekici hikayesiyle uzun süredir konuşulan A Wrinkle in Time, Ava DuVernay’a yeni bir nitelik kazandırdı. Çünkü Afrikalı Amerikalı DuVernay, bu film ile 100 milyon doların üzerinde bir filmi yöneten ilk siyahi kadın olarak tarihe geçti.

Ve bu başarı, Ava DuVernay’ın kariyer yolculuğunu da merak edilir hale getirdi. Zira siyahi yönetmen, meslektaşları gibi kamera arkasına bilindik yollarla geçmemişti. Yönetmenliğe başlama hikayesi de başarısı kadar sıra dışı olan DuVernay, bu işe 32 yaşında yaptığı kariyer değişikliği ile başlamıştı.

Kaliforniya Üniversitesi’nde okuyan Ava DuVernay, mezun olduktan sonra gazetecilik alanında ilerlemeye karar vermiş.

Ava DuVernay Yönetmenlik Kariyerine 32 Yaşında BaşladıFakat daha sonra bu işi yapmak istemediğini fark ederek kendi tanıtım şirketini kurmuş. 2008 yılında This is Life isimli bir belgesel yapsa da o dönem verdiği bir röportajda yönetmenliğe soyunmayı düşünmediğini söylemiş. Ancak 2010’da hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı I Will Follow’dan sonra düşünceleri değişmiş.

Anlatılması gereken hikayeleri olduğuna karar veren DuVernay’ın, ilk filmi olan I Will Follow’u 50 bin dolarlık bütçeyle 11 gün içinde çektiğini ayrıca belirtelim.

DuVernay A Wrinkle in Time ile 100 Milyon Doların Üzerinde Bütçeli Bir Filmi Yöneten İlk Siyahi Kadın OlduSonuçta; kamera arkasında çalışmaya giderek daha çok merak salan DuVernay, bir yandan yönetmenlik dersleri alırken diğer yandan da şirketini yürütmeye devam etmiş. Ve o zamandan bu yana DuVernay, birçok başarılı filme imzasını atmış.

Kaldı ki bunların içinde, Altın Küre’ye aday gösterilmiş 2014 yapımı Selma ile Oscar’a aday gösterilmiş Netflix belgeseli 13th de yer alıyor.

Ava DuVernay Altın Küre ve Oscar'a Aday GösterildiVe Refinery29’a yaptığı açıklamaya göre; 100 milyon doların üzerinde bütçeye sahip bir filmi yöneten ilk siyahi kadın olması, onun belirlediği yoldan inanarak ve isteyerek gitmesinin bir sonucu.

Ve Ava DuVernay, gerçekten istendiği zaman yaşın, ırkın ya da cinsiyetin hiçbir şekilde başarıya engel olamadığını savunuyor. Ve görünen o ki düşüncelerini canlı örnek olarak destekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum