Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

3 Trilyon Dolar Değere İlerleyen Apple Hisselerinin Önü Parlak

Ocak ayında 145 dolarla rekor kıran Apple hisseleri açılış öncesi işlemlerde yükselişle hareket ediyor. Gelen yeni yorumsa ABD’li teknoloji devi için görünümü daha da parlak kılıyor.
3 Trilyon Dolar Değere İlerleyen Apple Hisselerinin Önü Parlak

2021 yılına 133 dolarla başlayan Apple hisseleri, 25 Ocak’ta 145,09 dolarla tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Sonrasında başlayan düşüş trendini dalgalı bir şekilde Mart sonuna kadar devam ettiren hisseler, yeniden yükselse de rekor seviyelere yaklaşamadı.

Dün kapanışı 125,90 dolarla hafif ekside yapan AAPL kodlu hisseler, yıl başından bu yana yüzde 5 değer kaybına uğrasa da bir yılda yüzde 46 değerlendi. Yaklaşık 2,1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi olan Apple için gelen son yorum yükselişe işaret etti.

Wedbush Analisti Dan Ives, Apple’ın piyasa değerinin 3 trilyon dolar olabileceğini tahmin ederek iyimser açıklamalarda bulundu.
Apple Hisse Açılış Öncesi Artıda
Kaynak: MarketWatch

CNBC’ye konuşan Ives, 3 trilyon dolarlık bir sonraki dönüm noktasının 12 ila 18 ay sonra görülebileceğini söyledi. “İnovasyona, şu anda hizmet sektöründeki süper döngüye bakarsanız, bunun büyümenin bir sonraki aşaması olduğuna inanıyorum” diyerek Apple’ın inovasyon odaklı kaldığının üzerini çizdi.

Nisan sonlarında da Apple için hedef fiyatını hisse başına 175 dolardan 185 dolara yukarı yönlü revize etmişti.

Teknoloji devinin şu anda yazılım ve hizmetlerin önemli roller oynadığı bir sonraki büyüme aşamasının temelini attığını savunan Ives, 3 trilyon dolarlık değer için potansiyel risklerden de bahsetti.

Fortnite’ın yapımcısı Epic Games ile Cook’un geçen ay sert sorgulamayla karşı karşıya kaldığı mahkemenin bunlar arasında olduğunu ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum