Yatırım yapmaya başla!

BMW i8’in Halefi Tamamen Elektrikli Geliyor!

BMW, i8 halefinin tamamı elektrikli olması için çalışıyor. Gücün şuandaki değerlerinin 2 katına çıkması bekleniyor.
BMW i8’in Halefi Tamamen Elektrikli Geliyor!

BMW’nin elektrikli otomobil akımına dahil ettiği i8 için son nesline dair yeni bilgiler verildi. Roadster ve coupe gövde tipiyle görev alan elektrikli spor model, tasarımsal anlamda bu zamana kadar markasını iyi şekilde temsil etmeyi başardı. Mavi dalga prensibiyle yenilikçi yakıtla hareket eden i8’in Tesla Roadster’a karşı hazırlanacağını söylendi.

Autocar‘ın yer verdiği habere göre plug-in hibrit spor modelin halefi için çok farklı ve hızlı olacak çalışmalar yürütüldüğünden söz edildi. Mevcut serinin üzerinde seyrek, BMW’nin yeni geliştirilen pilleriyle desteklenmesi bekleniyor. Detaylar aşağıda;

Teknik veri kısmı sınırlı olsa da BMW’nin tamamı elektrik bağlantısını nereden kuracağı söylendi.

Buna göre bahsedilen full elektrikli i8 dönemine, BMW’nin Formula E üzerinde çalıştığı teknoloji üzerinden gidileceği açıklandı. Ar-Ge’si sürdürülen motorla beraber geliştirilecek pillerin Tesla performans versiyonlarının üzerinde hakimiyet kurması bekleniyor.

Bavyeralı üretici i8 üzerine entegre edeceği son yakıt sistemli motorunun iNext’te kullanılan dört tekerlek sistemle bütünleştirilmesi gerektiği konuşuluyor. Alman üretici aslında bekleneni veremeyen i8 ve i3’ün üretimlerinin bitirilebileceğini söylemişti.

Görünen o ki gün geçtikçe çoğalan rakip modellerine karşı i8 tamamı elektrikli yapılarak meydan boş bırakılmak istenmiyor. Öyle ki BMW şu anda katı hal pilleri üzerinde çalışıyor. Teknolojinin varlığı yeni sorgulanırken 2023 yılında planlanan yeni i8’e yetiştirileceğine şüpheyle bakılıyor.

Mevcut spor model 1.5L hacimli 3 silindirli içten yanmalı bir motora ve 11.6 kWh pillerle beslenen elektrik motoruna sahip. 231+131=362 ps güç kazandırılan i8, 4.4 saniye kalkış rakamlarına sahipti. Tahminlere göre full elektrikli düşünülen tek kapılının gelecek neslinde gücün 600 beygiri aşacağı iddia ediliyor.

Formula E üzerinden geliştirilecek motor ve 2023 yılına yetişmesi mümkün gözükmeyen pil teknoloji yüzünden, i8’in bir süre daha plug-in-hibrit olarak devam etmesi kaçınılmaz. Belli de olmaz! BMW gibi araçlarına akıllara zarar yatırımlar yapan şirketten bahsettiğimiz için belirttiğimiz sürelerden daha kısa zaman diliminde bir ürün çıkarırsa da şaşırmayız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum