Yatırım yapmaya başla!

VW Touareg Tabanlı Üreteceği ID Lounge’yi EV SUV Ailesine Katıyor

VW, 2022 yılında MEB platformu üzerinde markanın en hacimli SUV aracı tamamı elektrikli ID Lounge'yi üretecek!
VW Touareg Tabanlı Üreteceği ID Lounge’yi EV SUV Ailesine Katıyor

VW, Şangay Motor Show‘a Touareg’ten türetilmiş bir tamamı elektrikli EV araçla gelebilir. Carscoops‘un haberine göre Alman markanın ID elektrikli araç ailesine mutlaka 3. bir 4×4 model getireceğini söylüyor. VW’nin elektrikli araçlarındaki planlarının içerisine Buggy tarzı bir araç da katılmıştı. Araçların dönüşen yakıt sistemine hızlı adapte olmak isteyen Alman marka, her koldan yapacağı saldırı planlarını hesaplıyor.

En büyük elektrikli SUV aracın mimarisi MEB platformuna dayandırılacak. Yani ID Buzz ile benzer bir karakter çözümüyle yola çıkılmış olacak.

Aracın çıkış ismi şimdilik ID Lounge olarak belirlenmiş.

ID Lounge olarak seslenebileceğimiz EV arazi taşıtı açık bir sistem üzerinde, yeterli mekanizmaya sahip olacak. Mimarisinin Touareg’e benzeyeceği söylense de bize göre bunun Atlas SUV’a yakın olmasını bekliyoruz. Nedenine gelecek olursak; beden ölçülerinde verilen 3.300 mm dingil mesafesi aslında Atlas’tan bile fazla.

VW’nin Tesla Model X’e kilitli olacak yeni ID Lounge aracının 7 koltuklu olacağı da notların arasına yazılmış. Çağın elektrikli araçlardaki seçiciliği belirleyen menzil konusunu VW çözmüş gibi duruyor.

İyi bir motor gücü ile beraberinde uzun menzil rakamları verilebilecek!

Ön akslara yerleştirilecek çift elektrik motoruyla hareket sağlanacak. Ve bu üniteler VW’nin en büyük EV SUV aracına 369 ps güç getirecek. Öte yandan 111 kWh’lık bataryaların geniş kapasitesi de ID Lounge’yi 600 km ileriye taşıyabilecek.

VW’nin geniş ölçekli SUV modelinin 2022’ye kadar piyasaya sürülmesi beklenen üç elektrikli 4×4’ten biri olduğunu söyleniyor. 5 araçtan diğer ikisi ise coupe benzeri ve farklı kasa yapısında araçlar olacak.

Alman marka en ucuz elektrikli aracının da fiyatını belirlemişti. Kullanılmış araçları sıfır diye müşterilerine satan VW bu aralar bunlarla meşgul olsa da melez ve tamamı elektrikli araçlara yaptığı yatırım akla zarar paralara ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum