Yatırım yapmaya başla!

Ford Otosan Geleceğin Elektrikli Otonom Kamyon Kavramını F-Vision ile Oluşturuyor!

Ford Otosan Türkiye, 6 yıl süren Ford F Vision kamyon çalışmasından bahsetti. İşte detaylar...
Ford Otosan Geleceğin Elektrikli Otonom Kamyon Kavramını F-Vision ile Oluşturuyor!

Ford, Transit ailesine elektriği yükledikten sonra ticari araç sınıfı kolunda daha fazlasının olduğunu söyledi. Bazı şirketler bir takım işlerinin yönlerini değiştirmeye başladılar. Misal; bir modelin kar etmediği düşünülüyorsa o proje anında bitirilip, yatırımlar otonom veya elektrikli araçlara kaydırılıyor. Böylelikle şirket hem zararını karşılamış oluyor hem de geleceğe hızlı bir yatırım yapmış oluyor. Ford’un ABD ayağında olağan durum şu an bu!

F-Vision, günümüzde bilinen F Kamyoneti yansıtmıyor. Türk Otosan‘ın elektrikli araçların ağır tonaj tarafında yaptıkları şu an tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumda. Ford F Vision‘un nasıl bir yapı üzerine kurulduğunu buyurun beraber bakalım.

Ford F Vision 4. Seviye Otonom Sürüş Özelliğine Sahip Olacak

Ford F Vision 4. Seviye Otonom Sürüş Özelliğine Sahip OlacakHannover 2018 IAA Ticari Araçlar Fuarı‘nda bahsedilen F Vision, sonraki yıllarda ağır tonaj araçların nasıl olacağını anlatıyor. Geçen seneye geri gidersek de asıl bu tip kamyon tipini ilk gösteren Tesla olmuştur. Tamamı elektrikli kamyonu SEMI’nin hızlı ve uzun menzilli yapısıyla tanıştırılmıştık.

6 yıldır üzerinde çalışılan bir proje olan F Vision, fütüristik bir yapıda. Detayları fazlasıyla hesaplanan kamyonun oval cam tipi, büyük C Led aydınlatmaları ve en son Lexus ES’le ortaya çıkan kameralı dikiz aynalarını görüyoruz.

Ford’un geleceğin yeni kamyonunda günümüzün en üstünde yer alan 4. seviye otonoma sahip olacağı bildirildi. Üretim sürecine yakınlaştıkça eminiz ki Tesla’nın da denemek istediği 5. seviyeye özerk sürüşe kadar getirileceğini düşünüyoruz.

Ford Yeni F Vision’un Özellikleri Hakkında Fazla Bilgi Vermedi

Ford Yeni F Vision'un Özellikleri Hakkında Fazla Bilgi VermediŞu an dijital ortamda olsa da mutlaka Ford Türkiye, özellikleri hakkında kafasında belirli bir taslak oluşturmuştur. Oval gövde yapısı, Robocop‘un kaskını andırıyor. Yeni süper kahramanımız bizim tahminimizce en az 4 elektrik motoruyla hareket ettirilecek.

Ünitelerin akslara yerleştirilmesi söz konusu olsa da tekerleklere direkt olarak bağlanacak bir sistem de kurulabilir. Ford, F Vision’u hangi tarihlerde üretilmeyi düşünüyor? Stüdyo Müdürü Ayça Odabaşı’na bakarsak otonom kamyonu 4 yıl içerisinde yollarda görmemiz mümkün. Sonuca baktığımızda da toplamda 10 yıllık bir çalışmanın meyvesi olacak. 2022 yılı oldukça iyi bir tarih! Ford’un ileri teknoloji kamyonu hakkında görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum