Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2021 Range Rover Vogue Benteyga ve Cullinan’ın Tahtını Almaya Geliyor!

Ranger Rover, Bentley ve Rolls Royce'un lüks SUV ataklarını bastırmak adına 2021 yılında çıkacak yeni jenerasyonuna çok iyi hazırlanıyor!
2021 Range Rover Vogue Benteyga ve Cullinan’ın Tahtını Almaya Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Premium sınıfın en lüks temsilcileri Bentley Bentayga ve Rolls Royce Cullinan, Range Rover’dan ne kadar üstün? SUV araçların lüks anlayışını dünyaya aşılayan Vogue, şu an için 3. sırayla yetinmek zorunda. RR ve Bentley,  4×4 alana daha yeni dahil olurken, İngiliz Land Rover hayatının tümünü arazi aracı yapmakla geçirdi.

Tek bir noktada harikalar yaratmak, Range için zor bir şey değil! Diğer İngiliz araç SUV’larının çıkışını kabullenmişe benzemeyen Land Rover, sonraki  jenerasyonu ummadığımız halde olabilir. Bakalım Land Rover grubu Amiral SUV kavramının birincisi olmak için neler yapacakmış.

Range Rover Yuvasını Değiştiriyor!

Range Rover Yuvasını Değiştiriyor2021 yılı marka için “zirveyi zorlama” senesi olacak. Kızışan savaş için farklı birlikte D7u platformunda modüler mimari MLA‘ya geçiş yapılacağı söylendi.

Alüminyum üzerine kurulu MLA’da Ranger Rover’ın hafifleyeceğine dair de özel bir not düşülmüş! Jaguar tarafından XE dahil bazı modellerin de yeni platformda üretimlerine karar verilmiş.

MLA Platformunda Dizel Motor Versiyonu Çıkarılmayabilir

MLA'da Dizel Motor Versiyonu ÇıkarılmayabilirPlatformun en büyük avantajı plug – in hibrit motorlu model üretimlerinin olması. Yanılmıyorsak, imalatın ünite kısmında dizele sıcak bakılmıyor. Autocar‘da Ranger Rover’ın, markasının ilk tamamı elektrikli modeli olacağından söz ediyor. Her an EV’si gelebilir!

GCM Yatırım Banner

Bizim çıkardığımız sonuç; 3.0L V6 dizel, 4.4L V8 dizel, 5.0L süperşarj V8 benzin ve 3.0L V8 benzinlerin hepsi hurdaya ayrılacak. V6 benzinli motorlar yalnızca 48V melez motorun yanında işe yarayacak.

Yeni Range Rover Güncel Özelliklerin Son Sürümleriyle Gelecek

Yeni Range Rover Güncel Özelliklerin Son Sürümleriyle GelecekDenilene göre iç kısımda Velar’ın Touch Pro Dup sisteminin güncellenmiş bir sürümünün geleceği söylendi. E-Pace’nın akıllı sistem ayarları gibi farklı özelliklerin en gelişmiş halleri Range Rover için sunulacak.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
T. Fotiadis Desing’dan Yat Tasarımlı Range Rover 6X6 Pick-up Projesi!

Genel olarak Vogue üzerine konuşulsa da sırayla Evoque , Sport ve Velar‘da yeni sistemden faydalandırılacak. Yeni dünya özelliklerinde en önemli olanı sanırım özerk sürüş! Çünkü Jaguar – Land Rover, SUV modellerin arazilerde kendi kendine gidebilmesini sağlayan otonom sürüş geliştiriyorlar. Kısaca Bentayga ve Cullinan’nı 3 sene sonra zor günler bekliyor…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.