Yatırım yapmaya başla!

Hazırlığı Süren “2021 Mitsubishi Outlander”ın Cesur Tasarımı Örtüsünden Belli Oluyor!

Mitsubishi'nin kompakt SUV aracı Outlander'ın prototipleri yollara çıktı. Az da olsa araç hakkında bilgiler verildi!
Hazırlığı Süren “2021 Mitsubishi Outlander”ın Cesur Tasarımı Örtüsünden Belli Oluyor!

Mitsubishi’nin kompakt yapılı, ailelerin gönlünü çalacak wagon yapılı SUV aracı Outlander‘ı ilk olarak 2001 yılında gösterdi. Toyota RAV4 ile başlayan dar yapılı yüksek sürüş araçlarının aksine Subaru ve Mitsubishi, station wagon araç segmentinin bir nevi dört tekerlek çekişin verildiği halde imal etti.

3. nesli üretilen Outlander, 2018 yılında güzel bir güncelle geçirdi. Kasa olarak değişim vakti gelen SUV’un 2021 4. jenerasyon prototiplerin yollardaki testleri yapılıyor. Her ne kadar aracın dışı kamuflajla kaplanmış olsa da tasarım durumu belli oluyor. Keza yeni çıkan Mitsu modellerinden de bazı tahminler yapılabilir. İşte detaylar;

2021 Mitsubishi Outlander ABD’de yakalanmış.

Açıkçası Japon marka aracını bu zamana kadar çok iyi gizledi. Her hangi bir korsan görüntüsü gelmemişti. Belli ki yol testlerinin ardından gizleyemeyeceğini anlamışlar. ABD’den gelen görüntülerde aracın yeni alacağı şekle dair bazı şimşekler kafamız çaktı. Nereden diye soracak olursanız, Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen ve sizlerle incelediğimiz Engelberg konseptten izler taşıyor.

Fark edilen ilk detaylardan birisi aracın dinamik kalkan ızgarası. Kesin olarak aynı yeni L200’de olduğu gibi panjur etrafında kromla süslenen kalın bir çerçeve olacak. Bu da Mitsubishi modellerini diğer markalardan ayırıyor.

Outlander ön yüz hat stillerinin devamında yukarıya konumlandırılmış ince sinyal grubunu yer verilmiş. Aynı zamanda bu kısım gündüz LED aydınlatmayı da yapıyor.

Outlander’ı selefine göre biraz daha düz hatlarda görüyoruz.

Önceki nesille yan yana koyduğumuzda 2021 Outlander’ın çatı çizgisinin daha düz olarak fark ediyoruz. Biraz girintili süslemelere sahip olan kapılar, yine düz bir camlara sahip. D sütun üzerinde cam aralığı devam ettirilmiş.

Arkadan gelen görüntülerde Engelberg Concept’ten yine bir şeyler yakaladık. O da dikkatli bakıldığında açısal bir pencere ve entegre spoilerin dışında stop farların ince ve uzun yapısı. Arka çamurluklara baktığımızda aydınlatma devam ediyor ve Engelberg’de de aynı şekilde.

Outlander hakkında vere bileceğimiz genel bilgilerde model, Nissan X-Trail’in platformunu kullanabilir. Ancak tam olarak kesin değil. Bunu dememizin altında yatan neden, Mitsubishi’nin Kuzey Amerika ürün müdürü önceden “Yeni Outlander, Nissan ve Renault’un ortak platformlarının teknoloji ve alt yapısını kullanabilir” demesinden dolayı yorum yapabiliyoruz.

Motor konusu biraz daha karmaşık ve bilinmeyenlerle dolu. Çünkü Nissan platformlarında mı üretileceği belli olmadığından, ünitelere de kesin bir şey demek zor. Mitsubishi, Nissan alt yapısını kullansa da kullanmasa da kesinlikle kaputunun altında bir hibrit motor olacak.

Genişleyen ve önceki nesillerine göre daha bir SUV hali alan Outlander’ın gelecek sene ortalarında tanıtılıp, 2021 yılında yollara çıkması bekleniyor. Japon SUV’un tüm rakiplerinin hepsi sağlam radikal değişimler geçirdi. Savaşması en zor olan RAV4’ün özel mimari altında son derece iyileştirilmiş yeni kasasıyla tanışmıştık. Keza Subaru’nun Forester’ı da güvenlik seviyesi yükseltilmiş, temiz çizgilerde satılmaya başlamıştı.

Sizde eminiz bizim gibi iç mekanının nasıl olacağını merak ediyorsunuz. Diyebiliriz ki bu bölgede Engelberg’ten kokpit düzeni gibi olacak. Konseptin gösterim amacı da zaten gelecek modeller için bir fikir vermek değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum