Yatırım yapmaya başla!

2021 Kia Sorento’nun Yeni Nesli için Kurulan Tasarım Hayali!

Kia'nın başarılı orta sınıf SUV'u Sorento'nun 2021 4. nesil hayali kurulmuş.
2021 Kia Sorento’nun Yeni Nesli için Kurulan Tasarım Hayali!

2002 yılında orta gelirli insanların BMW X5‘i olarak piyasada yerini alan Kia Sorento, 2018 yılında makyajlama operasyonu geçirmişti. Daha sert bakışlara ve yüksek donanımına kavuşan Koreli SUV’un 2021 yılında çıkması beklenen yeni kasasına dair en yakın render çalışmaları elimize ulaştı.

3. nesliyle satışta olan Sorento, 5 farklı fabrikada üretiliyor. ABD, Kore ve Rusya‘da beğenilerek binilen Sorento, Türkiye’de de caddelerde bolca görebileceğimiz bir 4×4 araçtır. Render’ın çıkışı aslında bir casus fotoğrafçının İsviçre Alpleri’nde çektiği yoğun kamuflajlı Kia prototipinden yol alınarak çizilmiş.

Kesin olarak bu şekilde çıkacak dememekle beraber, Kia’nın son araç şekillerine uyarlamalı olarak Sorento’nun muhtemel hali budur dememizde mümkün.

4. Nesil Kia Sorento Render3. jenerasyon Sorento’nun aldığı bakışları sevmiştik. Kendinden emin bir duruşla sahiplerine giden Kia SUV aracının son render görüntülerinde daha sade ve akıcı bir görünümde olduğunu düşünüyoruz.

Kaplan burun ızgara darlaştırılıp, kenar çerçeveleri far etrafından dolandırılmış. Far kısımları düz bir hat şekline alınıp, 2021 Sorento’da ince bir görüntü altına sokulmuş. Keza tampon da hava menfezlerinde değişime uğramış. Köşe LED’ler ise bu sefer dikey yerleştirilmiş. Farklar arasında kelebek camda duran dikiz aynasının kapılara yerleştirilmesini de ekleyebiliriz.

Toyota Highlander ve Ford Explorer’ın yakın rakibi Sorento, 4. neslinde eskisine göre teknoloji anlamında çok fazla şey sunacak gibi duruyor.

4. Nesil Kia Sorento GörselleriSelefini asfalt ve yol dışı sürüşlerde gölgede bırakacak sistemlerden söz ediliyor. AWD sistemi yenilenerek, oraya güç gönderecek aktarım organlarında da yenilikler bekleniyor.

Kia’nın bünyesinde hazırlamış olduğu hibrit ve plug-in hibrit motorları 2021’de Sorento’da sunulması bekleniyor. Çizilen render görüntüleri göze hoş gelse de kesin değil. Tasarımcının casus fotoğraflardan yola çıkarak Sorento’yu şekillendirilmesinde detaylar da ustaca görülebilmiş. 2021 4. nesil Kia SUV için verebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Gelecek sene Sorento haberlerini daha sık duyabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum