Yatırım yapmaya başla!

2021 Defender Mercedes G-63 AMG Rekabetine Hazırlanıyor!

Land Rover, SVR birimine en hızlı Defender için talimat verdi! Mercedes G63 AMG'ye büyük rakip olacağı söyleniyor.
2021 Defender Mercedes G-63 AMG Rekabetine Hazırlanıyor!

İşte bu haber kulağa çok heyecanlı geliyor. Bizdeki karşılığı “arazinin demir yumruğu” olan Defender, üretim programlarından çıkarılmıştı. İkonikleşen model için Land Rover sevindirici haberi vererek, Def’in yeni neslinin hazırlandığını söylemişti. İki farklı kasa tipinde gelen arazi aracının Auto Express’e göre beygir konusunda sınırların açıldığı, çok özel bir versiyon için SVR biriminin çalışma yaptığını bildirdi.

İddiaları biraz daha büyüten yayıncı, çalışan bir prototipin testlerinin yapıldığını aktardı. Özel araç birimi SVR, Jaguar I-Pace’in Model X’in kabusu olacak bir EV SUV haberi ardından, İngiliz grubun saldırı düğmesini ateşlediğini anlayabiliyoruz. İşte detaylar;

Dediğimiz gibi Land Rover gizli bir şekilde Defender SVR’nin hazırlıklarına başlamış.

Konu biraz daha açıldığında Defender’ın Mercedes G63 AMG ile nasıl mücadele edeceğini anlıyoruz. JLR grubu belirli bir aralıkta motor tedariğini BMW’den yapmıştır. Alman markanın geliştirdiği dizel ve bazı performans motorları İngiliz araç modellerinde kullanıldı.

Geçtiğimiz aylarda JLR’nin yeniden BMW ile anlaşarak, motor alacağını yazmıştık. Son yapılan anlaşma çerçevesinde 4.4L Twin Turbo V8, Defender derisi altına alınabilir. Muhtemelen de o çok alıştığımız 5.0L V8, rafa kaldırılarak yeni motorla hareket sağlanacak.

Defender’ın 4.4L V8 ile çalıştırılması durumunda çok hızlı olacağına garanti verebiliriz.

Raporda, en yeni Defender’ın alüminyum ağırlıklı olan platformun, SVR mühendilerinin nispeten işlerini kolaylaştıracağına inanılıyor. BMW’den gelecek motorun kapasitesine, X5 M ve M8’in gösterdiği performanslardan anlamamız mümkün. Etkileyici bir şekilde 617 ps’e kadar güç verebilen X5 M’in 4.4L V8’i, SUV’u 3.7 saniyede 0-100 km/h arasına taşıyabiliyor. Ancak motorun 500 ps’le sınırlandırılacağı da söyleniyor.

SVR’nin yine özel olarak hazırlayacağı geliştirmeler neticesinde Defender’ın 280 km/h duvarını deleceğini düşünüyoruz. Belki X5 M’e göre 117 ps eksik olsa da aracın şasi ve aksamlarından kazanılacak kilogram tasarrufu ile daha hızlı hale getirilebilir.

Mercedes’in son nesil G63 AMG’sinde 4.0L V8 motor yer alıyor. Araca kattıkları ise 4.5 saniyede hızlandıracak 585 ps‘lik bir güç ve 850 nm tork değeri! Defender’ın da alacağı güç oranlarına baktığımızda, daha kompakt duruşlar ve alüminyum yoğunlu ile birlikte, rakip olabilecek düzeyde.

Görsel açıdan SVR biriminin Defender’ı 22 inç büyüklüğünde jant, genişletilmiş tekerlek kemerleri, revize edilmiş tampon, agresif hava kanallarıyla yapacağına inanılıyor. Dört kapılı 110 üzerinden gidilecek projenin 2021’in sonuna doğru gelmesi bekleniyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum