Yatırım yapmaya başla!

2021 BMW iNext Elektrikli SUV Casus Kameralara Yakalandı!

BMW'nin gelecek projelerinden olan iNext SUV, X5 ile aynı kamyon üzerinde yakalandı.
2021 BMW iNext Elektrikli SUV Casus Kameralara Yakalandı!

Geçtiğimiz sene BMW elektrikli araç yatırımlarını hızlandırmış ve buna dair bazı örnekleri göstermişti. İlk tamamı elektrikli i3 modelinin ardından şirket, SUV alanda yarıştıracağı iNext SUV’un olacağını söylemişti. Geleceğin araçları hazırlıklarına yatırımlar yapan BMW’nin fütüristik konseptinin gerçek hali bir taşıyıcı kamyonun üzerinde görüldü.

Henüz etrafı sarılı olan aracın, üst katındaki yeni X5’ten neredeyse daha uzun halleriyle objektiflere yakalandı. En yeni mimari düzeninde imal edilecek elektrikli SUV’un, 2021 yılında müşterilerle buluşturulacağı söylendi.

iNext’in ilk defa kabininden görüntü alındı.

Yuvarlak olmayan direksiyon simidi kokpitindeki en dikkat çekici öge. İki noktalı direksiyon simidi, kıvrımlı ve ele iyi oturacak bir yapı hissiyatı veriyor. Gördüklerimiz arasında ortada konumlu büyük bir ekran ve yine gösterge paneli dijital şekilde verilmiş.

Gösterge panelinde bir değişim söz konusu olmazsa, mevcut BMW modellerinden biraz daha küçük olacak gibi. Kolçak kısmı uzunlamasına baya bir büyük gözüküyor. Ve bitim yeri ile konsol arasında bir boşluğa sahip. Aracın klima butonları sanki biraz aşağıda konumlandırılmış. Göz yanılması da olabilir.

iNext SUV çıktığında diğer BMW temsilcilerinden farklı ne gibi farklılıkları taşıyacak?

En başta aracın aktarımı elektrik motorlarıyla sağlanacak. Dış yapı olarak BMW’nin SUV’larından aşırı bir ayrı görüntü profili çizmeyecek. Bir X5 kadar büyük hacimlere sahip olacak.

Biraz daha wagon tarzına kayan alçak tavanı ve alt kısma yerleştirilmiş pilleri sayesinde, daha oturaklı araç pozisyonunda seyredecek. Bir rivayete göre de konsept ismi olan iNext’in gerçek üretim modelinde İX5 olacağı söyleniyor. Ne kadar doğru bilemiyoruz. EV araç prototipi ile X5’in aynı karede yer alması da bunu doğrular nitelikte.

Kendi deyimimizle iX5 SUV, çıktığında nasıl bir motor yapısına sahip olacak.

Motor özelliklerinden önce aracın en gelişmiş otonom sürüş seviyesi olan 3‘ün geleceğini aktaralım. Biliyorsunuz ki BMW, Daimler-Mercedes ile özerk sürüşün 4 ve 5. seviyeleri için birlikte hareket edecekler.

Elektrikli ve menzil rakamları nasıl olacak ona bakalım. Verdiğimiz rakamlar üretim modelinde değişebilir ancak 600 km‘lik menzil rakamı şu an için normal. Uzun mesafeyi vadeden BMW’nin EV motorları onu 4 saniye veya kW seçeneklerine göre daha hızlı 100 km’ye kalkış yaptırabilecek. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. iNext hakkında daha fazlası geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum