Yatırım yapmaya başla!

2021 BMW i4’ün Kabini Görüntülendi!

BMW'nin elektrikli sedan projesi i4'ün kokpitinden ayrıntılar geldi. İşte detaylar...
2021 BMW i4’ün Kabini Görüntülendi!

Geçtiğimiz sene BMW, alışılmışın dışında bir konsept göstermiş, yapının elektrikli bir i4 mü yoksa i5 mi olacağı tartışılmıştı. En sonunda Alman şirket i4’de karar kılarak uzun menzilli teknolojik araç yapımına gireceğini açıklamıştı. Yeni EV aracın dış yapısından gelen görüntülerin ardından, 2021 planı olan i4‘ün kabini de açıkça belli edildi.

İsim kısmında BMW’nin iNext projesinin meyveleri olarak algılanan prototip, aslında 4 Serisi’nin üzerine oturtulmuş farklı yakıt kullan bir otomobil. 1 Serisi’nden 8 Serisi’ne kadar segmentler arası geçişlerin her biri marka stillerini taşıdıklarından, i4’ün kamuflajı soyulsa bile şaşkınlık yaratacak bir şeyin olmayacağını düşüyoruz. İşte elektrikli BMW’nin kabini.

Kokpit içerisindeki dijital ekranların ölçülerini tahmin ederek yorumlamamız gerekecek.

Kabinde üç kollu deri kaplı bir direksiyon görmekteyiz. İşin aslı i3 veya i8 tarzı beklenen kabinin, güncel BMW modellerinden bir farkının olmadığını anlıyoruz. Parça düzeni ve koyuluş biçimlerinde çok da bir fark yok. Orta kısımda şık duran dijital bilgi eğlence ekranı muhtemelen 10.25 inç büyüklüğünde. Direksiyonda olan alüminyum vurgular ekran, klima ve vites çevresine de uygulanmış.

Kapalı konumda duran gösterge paneli ise büyük ve 12.3 inç olarak tahmin ediyoruz. Bu kısım harita, araç bilgisi, elektrikli motor ve çoğu fonksiyonun yönetileceği yer.

Yüksek hızlara çıkabilecek i4’ün az da olsa dış yapısına yorum yapılabiliyor.

Örtüsünden belli olan kısımları, böbrek ızgara tipi ve tamponu. Otomobil herhangi bir hava akışına ihtiyaç duymayacağı için panjur kapalı şekilde duruyor. Yeni nesil G20 3 Serisi‘nden almasını beklediğimiz sportif hareketleri, tampon kısmında uygulanmış olabilir. Eğimli bir çatıya sahip i4, arka koltuk yolcularını ne kadar etkiler bilmiyoruz ancak görünümde istenilen tad verilmiş.

BMW i4’ün performans konusuna bu sefer değinilmese de öncesinde birkaç detay aktarılmıştı. Bildiğimiz kısımlarda elektrik otomobilin 4 saniye gibi sürede 100 km/’ye taşınabilecek. 200 km maksimum süratle beklenen i4, WLTP standartlarına göre 600 km’den fazla menzille gelecek gibi gözüküyor. Dinamik profil görüntüsü çizen Alman elektrikli model, “premium orta kademe segment”e yerleştirilecek. i4 hakkında verebileceklerimiz bu kadar. Ne zaman tanıtımı gerçekleştirilecek bilmiyoruz ancak o zamana kadar yeni detayları gelecek ve sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum