Yatırım yapmaya başla!

2021 BMW i4, +500 Beygir Güç ve 600 Km Menzille Gelecek!

BMW'nin tamamı elektrikli otomobili i4 hakkında yeni motor detayları geldi!
2021 BMW i4, +500 Beygir Güç ve 600 Km Menzille Gelecek!

Geçtiğimiz senenin Şubat ayında BMW elektrikli olacağını söylediği bir konsept model tanıtmıştı. 2017 yılında i5 olarak lanse edilen aracın Cenevre Fuarı gelişinde “i4” olacağı söylenmişti. Vision Dynamics ailesinin kabuğunu yavaş yavaş kaldıran BMW, yeni 2021 i4 modeli hakkında bazı detaylar verdi.

Gelen bilgilerde, elektrikli sedanın nereden güç alacağı ve ünitelerinin ne kadarlık bir güç açığa çıkartacağından söz edildi. Sonrasında ise i4’ün tabanına yerleştirilecek pillerle ne kadarlık bir menzile sahipmiş, ondan bahsedildi. İşte detaylar;

i4’ün karoser duruşu, 4 Serisi’nin üzerine oturtulmuş bir coupe formunda olacak.

BMW’nin açıklanan yeni i4 planlarına Roadshow ulaşmış ve bizlerle paylaşmış. Elektrikli Alman model ilk olarak çift motorla birlikte 80 kWh’lık pil paketiyle satılacak. Çift elektrikli motorlardan 523 ps güç alınacağı söylendi.

Bakıldığında i4, M3’ten daha güçlü. 4 kapılı hızlı M3 3.0L 6 silindirli motorundan 425 beygir gücü üretiyor. Kalkış süresi ise 4 saniye. i4’ün kalkış rakamına bakıldığında da 4 saniye. Yani yaklaşık 100 beygir güç kalkışı değiştirmediği gibi i4’ün son süratinin 193 km/h ile sınırlandırılacağı bildirildi.

Gideceği yol açısından elektrikli coupe WLTP döngüsünde 600 km gidebilecek. Gerçek yol şartlarında rakam 400’lere düşebilir.

Boşalan aküyü şarj etmek için 150 kW DC hızlı şarj ünitesiyle 35 dakikada %80 oranında doldurabileceksiniz. Çok zaman sıkıntınız varsa 6 dakikalık şarjla 100 km kadar gidilebilecek. Hiç de fena değil!

3 Serisi’nin desteklediği platforma üretime girecek i4, bataryalar yüzünden ağır bir araç olacak. Roadshow’a göre 544 kg! Zaten 523 beygirle kazandığı kalkış rakamının en büyük sebeplerinden birisi bu.

BMW i4’ün 2021 yılında üretime alınarak satışa çıkacağı söylendi. Spesifikasyonlar hakkında herhangi söylenen bir şey olmasa da i4’ün çift elektrik motorlu varyantının dışında tek motorlu, daha küçük pillerle beslenen bir versiyonun olacağı da notlar arasına alınmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum