Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin Lagonda Efsanesini EV Yapıyla Tekrar Canlandırıyor!

Aston Martin tarihinin spesifik modellerinden olan ve zamanında şirketini batışa sürükleyen Lagonda'nın 2021 hayat projesi anlatıldı!
Aston Martin Lagonda Efsanesini EV Yapıyla Tekrar Canlandırıyor!

Lüks Grand Tourer yapısıyla tanıdığımız ve 70’li yılların efsanesi olarak görülen Aston Martin Lagonda, tamamı elektrikli alt yapıyla İngiliz tarihinin tozlu defterleri yeniden açılıyor. 1976 ile 1990 yılları arasında bantlarda tutulan Lagonda, aslında beraberinde aksilikleri de getiren bir model olarak anılıyordu. Aston’un tarihi boyunca değiştirmediği birinci sınıf kalitesi aslında onun hep zarar etmesine neden oldu.

Ve sivri burunlu lüks modelini firmanın geleceğine ışık tutması ve para kazanmak için çıkarttıysa da neredeyse batışına neden oluyordu. Ve çare olarak Lagonda alel acele üretimden kaldırıldı. Sizlere geçmişi hakkındaki hikayesini anlattık. Ultra lüks duruşunu değiştirmemek kaydıyla bu otomobilin canlandırılması gündeme geldi. Cenevre için sürpriz yapan Aston Martin, verdiği 2021 tarihiyle savaş zamanının adını koydu.

İngiliz marka geçtiğimiz sene akıllara kazınan tüm modellerinin devam konuşmasını yapmıştı.

50 yıllık Zagoto ortaklığına hitaben aileye iki yeni üye katarak kendini göstermişti. Hatta beklenmedik tarzda olan spor shooting brake yeterince şaşırmamıza neden olmuştu. Şimdi Bermuda Şeytan
Üçgeni köşeleri tamamlandı. Görünüm şu an için uçuk! Zaten olması gereken de o değil mi? Eski nostaljik yapısı da günene göre fazla değişikti.

Neredeyse 5.5 metrelik gövdesi içerisine hiç olmadığı kadar lüks donanım unsurları verilecek. Öte yandan premium sınıf için hazırlanacak olması da alanına giren tüm rekabet modellerini saf dışı bırakacağı anlamına geliyor.

Kokpitinin gerçekten de verdiği görüntü, çıkışına daha 20 yıl varmış gibi.

Tabanın ve koltukların dokusunu buradan hissedebiliyorum. Bazen duruşlar bile her şeyi anlatıyor. Cam tavan desenleri ve koltukların fonksiyonel hali şaşırtıcı.

Önünde 3 senesi olan yeni Lagonda’nın tahmini olarak 650 kilometreye yakın menzil sunacağı elektrik motorlarıyla gelmesi bekleniyor. Sizi bilmiyorum ancak şahsen konsept yapıların gerçeğe dönüşlerine fazlasıyla şahit olduğum için Lagonda’nın da son yapısının nasıl olabileceğini hayal edebiliyorum. Yani ileride tehlikeli bir model olarak dünyaya tekerlek basacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum