Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2020’yi Zararla Kapatan Lufthansa Hisseleri %2 Değer Kaybetti

Pandemi etkisiyle geçen yıl rekor düzeyde net zarar bildiren Lufthansa hisseleri, olumsuz gelen verilerin ardından düşüşe geçti.
2020’yi Zararla Kapatan Lufthansa Hisseleri %2 Değer Kaybetti

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, 2020 yılında rekor düzeyde zarar etti. Coronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl 6,7 milyar Euro net zarar bildiren şirketin hisseleri, açıklama sonrasında %2’den fazla değer kaybetti.

Deutsche Lufthansa AG (LHAG) hisseleri, TSİ 11:37’de %2,11 düşüşle, 12,52 Euro’dan işlem görüyor.
Lufthansa Hisseleri Düşüş Gösterdi
Grafik: MarketWatch

Çarşamba günü 12,57 Euro’dan kapanan şirket hisseleri, yeni işlem gününe 12,47’den başladı. 2020 finansal raporunun açıklanmasının ardından 12,38’e kadar geriledi. Gün içi en yükseği ise 12,60 olarak kaydetti.

Geçen yıl başlayan ve hala devam eden virüs salgını hava yolu şirketlerine büyük darbe vurdu. Seyahatlerin durma noktasına geldiği dönemde, şirketlerin karlılığı da olumsuz etkilendi. Bunlardan biri olan Lufthansa da hükümetten aldığı destekle ayakta kalmaya çalıştı.

2020’nin dördüncü çeyreğinde 1,14 milyar Euro net zarar açıklayan şirket, yılın tamamında 6,7 milyar Euro net zarar bildirdi. Yapılan açıklamada 2021 yılında %40-50 kapasiteye ulaşılabileceği öngörüsü paylaşıldı.

Lufthansa Üst Yöneticisi Carsten Spohr, “Geçtiğimiz yıl, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için şirket tarihindeki en zorlu yıldı.” açıklamasında bulundu. Şirket yeniden yapılanma kapsamında binlerce çalışanını işten çıkaracağını duyurup, Alman hükümetinden 9 milyar Euro’luk kurtarma paketi almıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum