Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk 2020 Yılında Nürburgring Pisti’ne Gerçek Roketini Bırakıyor!

Henüz Model S ile istediği Nürburgring rekorunu henüz gerçekleştirmeyen Musk, gelecek sene Almanya pistini Roadster ile vuracağını söyledi.
Elon Musk 2020 Yılında Nürburgring Pisti’ne Gerçek Roketini Bırakıyor!

Elon Musk bir süredir Almanya’yı mesken tutarak Porsche Taycan’ın aldığı rekoru elinden kapmak istiyor. Elektrikli dört kapılılar arasında tur zamanlamasında en iyi süreyi alan Alman otomobil için hazırlık yapan Amerikalı şirket, Model S üzerinden özel bir versiyon eşliğinde hızlanmak için gün bekliyor.

Yeni Plaid güç aktarımlarıyla Yeşil Cehenneme gidecek Model S’i son gördüğümüzde farklı bir şasi prototipine sahipti. Musk,  7 dakika 42 saniyenin altındaki o süreye kesinlikle ulaşmak istiyor. Sonraki adımda ise ikinci nesil Roadster cehenneme çıkartılarak, tek kapılı araç profilinde rekora kendi isimlerini yazdırmak istiyorlar. İşte detaylar;

Tesla yöneticisi Roadster ile rekor denemesini 2020 yılında yapacağını söyledi.

İşin aslı Tesla’nın hırsı, ne zaman Porsche de tamamı elektrikli premium araç sınıfına dahil oldu, tam olarak o zaman başladı. Bu zamana kadar şirketin bunu ispatlama gibi bir çabası ve isteğinin de olduğunu zannetmiyoruz. Sonuçta o dünyadaki tamamı elektrikli otomobil akımını başlatmıştı ve satıyordu da!

Tur zamanlamalarında bir çalışma yapmayan Tesla, belki de ilk ve en sağlam rakibinden üstün olduğunu ispatlamak zorunda. Bu tip ön plana çıkışlar bir modelin pazarlarda daha iyi sonuçlar almasını sağlar. “Halka tur süreleri, özellikle de yüksek performanslı otomobiller söz konusu olduğunda faydalı bir pazarlama aracı olduğu gerçeğini” kabul ettiğini gösteren Musk, silahlarını teker teker çıkartıyor.

Musk’a piste Roadster’ı da getir diyen bir Tweeter kullanıcısına “gelecek sene” diye cevap verdi.

Roadster’ın çıktığında güzel bir mühendislik örneği olacağına eminiz. Muhtemelen elektrikli araçların teknik taraflarında rakamlar yüksek olacak. Bunu, beygir gücü kadar menzil rakamlarında da göreceğiz.

Modellerini çıkarmada acele etmeyen veya aksilikler yaşayarak üretemeyen Tesla’nın 2. nesil Roadster’ı için de  çok öncesinde üretim sözü verilmişti. Spor EV modelin klasmanı Taycan değil. Bu sefer VW ID R ile birlikte 6:05.336 süresini aşağıya çekmek. Bu kısım resmi üretim araç kategorisi olmadığından NIO’nıun EP9‘nun dikkate alınması daha mantıklı olacak. EP9’un da süresi 6:45.9 olarak kaydedilmiş.

Geçen aylarda attığı bir Tweet’te Roadster’ın 1.000 km menzili sahip olacak diyen Elon Musk, 2.000 beygirlik bir tork üreticisini 1.9 saniyede 100 km’ye kaldıracağım demişti. Belki bu rakam daha da aşağıya çekilebilir. O zamanda 0-100 kavramının yavaş yavaş yerini 0-200’e bıraktığını görebiliriz.

Elektrikli otomobillerin günümüz max hız rakamları, henüz üst limitlerde çalışmıyor. Bir Bugatti Chiron’un 490 km/h hızına çıkacak yapıları yok. Musk ise bu konuda Roadster’ın 402 km/h rahatlıkla ulaşacağını söylemekte. Şimdi Model S’in alması gereken bir Taycan rekoru var. Sonrasında ise Tesla geçilmesi zor olacak bir son silahını piste sürecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum