Yatırım yapmaya başla!

90’ların Hipercar Markası Saleen, Yeni SUV ve S7’nin Çıkışını Haber Verdi

2000'yılında çıkarak milenyumun en keskin hiper araçları arasına katılan Saleen S7, artık biri mini diğeri de SUV olmak üzere ailesine 2 araç daha katıldı.
90’ların Hipercar Markası Saleen, Yeni SUV ve S7’nin Çıkışını Haber Verdi

90’lı yılların en sıra dışı hiper otomobillerinden biri olan S7‘yi inşa eden Saleen, yeni modellerini Çin’de tanıttı. Amerikalı marka da piyasaya ayak uydurmuş ve işin tek bir modelle ilerletilemeyeceğini anlamış. Zamanında 7.0L V8’i ile 3.9 saniyede kalkış yapıp, 320 km/h maksimum hıza çıkabilen S7’sini yeniden çıkartma kararı almış.

Onun dışında marka, bir SUV modelle birlikte şehir içi otomobillerine yönelik de çalışmalar gerçekleştirmiş. Jason Statham ve pop yıldızı Chris Wu‘nun katıldığı bir lansmanda tanıtılan modeller, Asya piyasasına sağlam girecek gibi. İşte detaylar;

Saleen modellerine küçükten büyüye doğru bakalım.

Yeni Saleen Mini MaimaiÇin’in karışık şehir içi trafiğine yönelik Saleen’in mini araç projesi olmuş. Aracın ismine Maimai verilmiş. Model, oldukça küçük ve iki kişinin seyahat etmesi için tasarlanmış.

107 beygirlik elektrik motoruyla beslenen Maimai, şaşırtıcı derece 305 km‘lik bir menzile sahip olacağı söyleniyor. Rakam, şehir içi araçlarına göre gayet yeterli.

Markanın ikinci Çin atağında bir SUV model görüyoruz.

Yeni Saleen MAC SUVYapı olarak büyük ve görünümde çok bir şey ifade etmeyen SUV, MAC olarak adlandırılmış. 7 kişilik oturma pozisyonu verebileceği söylenen aracın, bu karşı aşırı güçlü olması bekleniyor. Tahmini olarak MAC’ın içten yanmalı bir motordan 400 ps üreteceği aktarıldı. Bu güç ise dört tekerleğe birden gidecek.

Asıl bomba Saleen’in S7 ile yeniden yarışlara katılması.

Yeni Saleen S7 Hiper OtomobilEdindiğimiz bilgilere bakarsak Saleen S7’nin Le Mans sürümü çok öncesinden yapılmış. Çin’in Jiangsu Secco Otomobil Teknolojisi Kurumu’na ait olan S7’ler buna karşı yine Kaliforniya’da üretilmiş.

Le Mans beslemelerinin yol versiyonuna nasıl bir aktarımı olacağı bilinmiyor. Şu var ki aracın şimdiki beslemesi Ford kaynaklı bir 7.0L V8 ile yapılıyor. Yani eski hacimlere devam ediliyor.

Yeni S7 bu sefer eskisinden yaklaşık 2 kat daha fazla güce, 1.500 beygire sahip. Toplamda 1.800 nm tork ile birlikte Saleen S7, 2.2 saniyede kalkış yapabiliyor. Maksimum hızı ise 480 km/h.

Saleen S7’nin yeniden 90’lardaki gibi kendini göstermesi Bugatti Chiron, Koenigseggh Agera ve Hennessey Venom F5 gibi araçlarla tatlı bir gösteri yapacağı anlamına geliyor. Sonuç olarak Saleen piyasaya 3 farklı modelle yeniden giriş yapıp, bir yandan da şehir arabalarında rol almak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum