Yatırım yapmaya başla!

Nissan Yeni Nesil Skyline’yi Yarı Özerk ProPilot 2.0 Sürümüyle Getiriyor!

Nissan efsanelerinden Skyline'nin yeni nesli markanın özel ProPilot 2.0 yarı özerk sürüş özelliği ile geliyor.
Nissan Yeni Nesil Skyline’yi Yarı Özerk ProPilot 2.0 Sürümüyle Getiriyor!

Skyline dediğimizde istemsiz gülümseten o duyguları çok iyi anlıyoruz. Nissan’ın dört kapılı Skyline efsanesi çok uzun yıllara dayanıyor. 1957 yılını İlk başlangıcına gösterebiliriz. Bu model de dünyada ikonikleşmiş, bir şeylere yön vermiş otomobildir. Spor sürüşler tarafında ismine gelen GT-R ekiyle R31-R32-R33-R34 versiyonlara kadar Nissan’ın omurgası olmuştur. İsmi Infiniti ile karışık devam ettirilen Skyline, son neslinde özel bir sürüş programıyla getiriliyor.

Japonya pazarına özel olacak 2020 Skyline, markanın geliştirdiği ve geçmiş senelerde Qashqai’de kullanılan yarı otonom ProPilot 2.0 sürümüyle geleceği söylendi. İşte detaylar;

Oto sürüş sistemini anlatmadan önce kısaca yeni Skyline’deki son detaylarından söz edelim.

2020 Nissan Skyline Dış KaroserDiğer modellerinden bilindik yüz hatlarına sahip Skyline’nin önceki far tasarımlarını dokunulmamış. Değişim taraflarında gayet olumlu bir tablo çizen ızgaraya, V-Motion tip krom çubuklarla bir boynuz görüntüsü verilmiş.

Tamponun tamamen elden geçirilmiş olduğunu görüyoruz. Petek tipi hava panjuru tampona kadar indirilmiş. Yani eskisindeki plakalık kısmı iptal edilerek, daha incesine yer verilmiş.

Yeni Skyline’ye de gelecek ProPilot 2.0, yörüngeden çıkmıyor.

2020 Nissan Skyline ProPilot 2.0Sistemin temeli, navigasyon ile otomatik sürüş sistemini bir araya getirmeye dayanıyor. Yarın otonom sürüşü Skyline’de kullanmak ve devreye almak gerçekten çok basit. Evinizden çıktınız ve iş yerinize gideceksiniz. Muhtemelen Skyline ile o yolu önceden birkaç kere gitmiş olacaksınız.

Sistem sizin o rotanızı çiziyor ve hafızasına alıyor. Bu, market, cafe vb. yerler olabilir. Veya bilmediğiniz bir yere gideceksiniz. ProPilot 2.0‘ye bağlı olan navigasyona istediğiniz lokasyonun bilgilerini giriyorsunuz.

Otoyola girdiniz ve sistem sizden otonom sürüş modunu aktif etmenizi isteyecek. Tek bir tuşla yarı-özerk sistemini devreye alıp, sonrasında tek yapmanız gereken arkanıza yaslanarak yolu seyretmek olacak.

Skyline sürücüleri şerit değişimlerini manuel olarak yapacak.

2020 Nissan Skyline ProPilot 2.0 Yarı ÖzerkŞöyle ki; yarı özerk sistemle hareket eden otomobiliniz bir yolda kapalılık söz konusu olmadığı takdirde yoldan çıkmadan kendi şeridinde gidebilir. Ancak güvenlik açısından da şerit değişimlerini Skyline size bırakıyor.

Japon marka pilot sisteminin güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Zira sizin öylece ellerinizi bırakarak uyumanıza izin vermiyor. Belirli sürelerde eğer ki aracın istediği tepkileri vermezseniz, Skyline ilk önce güvenli bir yer bularak yavaşlayıp ardından kendini durdurcaktır. ProPilot 2.0’li Quashqai sadece İngiltere pazarına gitmişti, Skyline’de Japonya pazarına. Bakalım diğer ülkelere sıra ne zaman gelecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum