2020 Yeni Nissan Juke’nin Üretim Modeline Dair En Yakın Dijital Çalışma!

Nissan'ın kompakt crossover tarzı Juke'si için güzel bir görsel çalışma geldi!

Prototipleri yollarda test edilen 2020 Juke adına en belirgin görsel elimize ulaştı. 2010 yılında B segment için crossover tarzında üretilen Juke, bazı şüpheler içerisinde tanıtımı yapılsa da geçen 9 senelik dilimde satış rakamları Nissan’ı mutlu etmeyi yetti. Her markada olduğu gibi tek tip tasarım anlayışı içerisinde bu mini aracın yüz hatları belirlenmiş.

Juke’nin sokaklarda çekilen görsellerinde, kamuflaj altında belirli bölgelerindeki keskin hatlar belli olabiliyordu. Carscoops‘un yayınladığı görsele bakıldığında dediklerimizin hepsi doğrulanıyor.

2020 Juke’nin nasıl geleceği merakı bu görselle şiddetini azaltmış oldu.

Selefine göre son nesil Juke’de böcek gözlerin bırakılmadığı ilk dikkat çekenler arasında. Carscoops görselinde Japon marka DRL’yi birlikte güzel görüntü verecek V-Motion ızgara ile birleştirmiş. Juke’yi en çok belirginleştiren elips ana farlar yine aynı büyüklüğü ile tamponda yerini almış.

Normal sayılabilecek bir tampona sahip mini modelin sınıfında yine en beğenilenler arasında olmasına hiç bir engel yok. Karşımıza daha olgunlaştırılmış halde gelen Juke, geniş bir gövde tipi ve Micra’ya benzer bir stop farlarla geleceği düşünülüyor. Bunu anlamamızda prototip resimler yardımcı oldu.

Kabine yönelik söylenenler ise tamamen değişeceği! Düşük kalite seviyesinin 2020 modelinde özelleştirilebilir, geniş dokunmatik ekranlı ve tüm bağlantı özelliklerini kapsayacağı yönünde. Yardımcı sürücü asistanları seviyesinin artırıldığı; 360 derece kamera, otonom acil frenleme, şerit yardımcısı, aktif park gibi gelişmiş güvenlik donanımları Juke’de sunulacak.

Öte yandan entegre kafalık hoparlörleri ve Boss surround ses sistemi gibi premium seçeneklerde yer alacak. Renault/Nissan’ın ortak platformu olan CMF-B mimarisinde şekillenecek yeni jenerasyon Juke’un özellikle arka koltuklarda geniş alanların çok hissedileceği söylendi.

Güç aktarımı konusuna değinildiğinde; 1.0L üç silindirli, 1.6L turbo destekli benzinli, ve 1.5L DCi dizel seçenekleri kaputun altında yer alacak. Aktarım kısımlarında kendi teknolojisine başvuracak Nissan, X-Tronic sürekli değişken vites yapısını Juke’ye entegre edecek. En yenilikçi ve sevindirici olan ise son nesil crossoverda 4 tekerlekten çekiş sisteminin sunulabileceği!

Juke’nin Toyota CH-R, Seat Arona, Hyundai Kona, Audi Q2, Mazda CX-3, Ford EcoSport, Chevrolet Trax, Citroen C4 Cactus ve Jeep Renegade gibi sağlam rakiplere karşı yarışacak. Bize söylenenler şimdilik bu kadar. Farklı detaylar elimize ulaştıkça sizlere en hızlı şekilde aktarmaya devam edeceğiz!

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı