Yatırım yapmaya başla!

Kompakt Gövdedeki En Hızlı İkili: “2020 Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45”

Mercedes'in A Serisi ve CLA Serisi'nin beklenen AMG 45 versiyonları nihayet geldi. Çok güçlü ve çok ataklar!
Kompakt Gövdedeki En Hızlı İkili: “2020 Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45”

En sonunda Mercedes-AMG, beklenen iki modelinin şeklini paylaştı. Uzun süredir A Serisi ve CLA’nın güç versiyonları bekleniyordu. Baby-AMG A45, kapaklarını açtı ve altındaki gücün esrarengiz rakamlarını sundu. Yanında gelen takım arkadaşı CLA 45’de de ciddi şekilde hız konusuna çalışmış.

Modellerle ilgili ilk olarak ikilinin toplamda 700 beygirle geleceğini söylemiştik. Googwood etkinliğinde sahne alan AMG’in yeni makinaları, temel olan 45 ve S seçeneklerle alınabilecek. Gelin ne kadar güçlere sahipler ona bakalım!

Yeni AMG 45’ler, serilerinin yola çıkan güç gösterisi olduğunu dış kupasından belli edecek.

2020 Mercedes-AMG 45 SerileriKoyu füme renk tonuyla gelen tanıtım görsellerinde, her şeyin aşırı oturaklı yapıldığı belli oluyor. Mercedes’in alışkın olduğumuz AMG şekillerinin bir yansıması daha beliriyor. Panamerica ızgara tipinin dik krom çubukla beslenmesi ve tamponun keskin şekli, söz bırakmıyor.

AMG 45’lerin alt yapısında ortak geliştirmeler yapılmış.

2020 Mercedes-AMG 45 A 45 ve CLA 45Bu geliştirmelerden bazıları; süspansiyon sistemine daha sert bir temel hazırlamak adına AMG mühendisleri, motorun alt kısmına yeni ön kule dirseğine destekleyici alüminyum plakalar yerleştirmişler. Ayrıca A direği arasında ilave takviye plakalar bulunuyor. Desteklenen diyagonalerle, yapının daha sert durması sağlanmış.

4Matic’in hassasiyet ve kontrol mekanizmasında geliştirmeler yapılmış.

2020 Mercedes-AMG 45 A 45 ve CLA 45 SüspansiyonPerformance 4Matic dört tekerlekten çekiş sisteminde arka diferansiyele AMG Tork Kontrol dahil edilmiş. Bahsedilen özellik sayesinde her bir arka tahrik şaftı için bir tane olmak üzere, her bir arka tekerleğe gönderilen tork miktarını çok daha büyük bir hassasiyetle kontrol ediyor.

AMG 45 ve CLA 45 AMG’nin de bir Drift modu var!

2020 Mercedes-AMG 45 A 45 ve CLA 45 MotorKia’nın Stinger’a da düşündüğü ve 800 adedinde olacak Drift modu, bu ikilide de yer alacak. Sanırız bu, S takısı alan serilerde standart olarak gelecek. Yine giriş seviyesinde opsiyonel ancak S’ye standart olacak özelliklerinden birisi de AMG Dinamik Plus. S63 AMG’lerde veya AMG- GT R’da olduğu gibi “Race” yarış modu da eklenmiş. Sürüş seçimi bu yönlü yapıldığında, ESP devre dışı kalıyor. Ayrıca şanzıman manuel konumdayken de devreye girebilir.

AMG 45’lerin asıl uğraşısı motor bölümünde yapılmış.

2.0L M139 kodlu yerleştirilen turbo motor AMG 45’lerin 415 ps güç almasını sağlayacak. Bunlar 45 S için değerler. Diğer versiyonda güç 382 ps ve 480 nm tork olarak kaydedilmiş. Modellerin tümü 8 ileri AMG Speedshift çift kavramalı ve değişken şekilde 4Matic ile uyum içerisinde olacak vitese yer verilmiş.

Temel A 45’in kalkış süresi 4.1 saniye, A 45 S’te ise süre 3.9 sn’ye iniyor. Son hız değerlerinde standart 250 km/h’de sınırlandırılırken, S varyantlar 270 km/h‘ye kadar ilerleyebilecekler.

Kokpit bölümleri taşıdıkları rozete göre sportif bir ortam oluşturulmaya çalışılmış.

Direksiyon simidi bize göre dünyanın en şıkı olup, alacantra etkisini de üzerinde görüyoruz. Koltuklar yanal destekleri fazla, sarı şeritlerle desteklenmiş deri ve Alacantra karışımıyla geliyor. Orta konsol, direksiyon, koltuk ve kapı panel kaplamalarındaki sarı çizgi detayları, kokpiti epeyce hareketlendirmiş.

Sonuç olarak 2020 A 45-AMG ve CLA 45 AMG, eski nesillerine göre bir çok şey üzerine koyularak imalata alınmış. Çok güçlüler ve AMG’nin giriş modellerine göre gayet hızlılar. Mühendislerin alt yapıya da girip, aracın daha dinamik hareketler sergilemesini sağlamışlar. Özellikle A 45 AMG’nin arka üst kısmına eklenen karbon rüzgarlık, dengeye ihtiyacı olacağını işaret ediyor. Frenlerine kadar değiştirilen ve güçlendirilen AMG 45’lerin her yönüyle çok başarılı olduğunu söylememiz mümkün. AMG’nin ikilisi hakkında sizin görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum