Yatırım yapmaya başla!

2020 Yeni Nesil BMW 1 Serisi Yenilikçi Duruşuyla Geldi!

BMW'nin kompakt 5 kapılı 1 Serisi yenilendi ve insanlar bu neslini daha çok beğenecek!
2020 Yeni Nesil BMW 1 Serisi Yenilikçi Duruşuyla Geldi!

BMW’nin 1 Serisi, yaklaşık 2 senedir gündemimizde ve çoğu gelişmesinden sizleri haberdar etmeye çalıştık. Farklı bir yapı üzerine kurulu, markanın model yüzü anlayışını belirleyecek duruşlar kazandırılan 1 Serisi, önceki korsan çekim halleriyle aynı olduğunu görüyoruz. Alman marka için de özel durumların işlendiği 5 kapılı, ilk önden çekişli platforma sahip olmasıyla da adını duyurdu.

Tasarımsal anlamda 15 yıllık zaman diliminde çeşitli şekillere kavuşturulsa da 3. jenerasyon 1 Serisi, büyümüş ızgarasıyla takım içerisindeki uyumunu gösteriyor. Olası çizimlerini izledikten sonra gelen kompakt BMW’nin ilk gerçek hali 135i xDrive ile gösterilmişti. Gövde yapısındaki değişimleri ve donanım seviyeleri nelermiş onlara bakalım.

BMW 1 Serisi ile odak noktayı değiştirdi.

3. Nesil BMW 1 Serisi GörselleriAlanındaki rekabet kızışmalarına farklı önlem paketleri hazırlanmış. Kimlik değişiminde daha büyük gövde yapısı ve bağlı olan malzemelerle çıkışını yaptı. Izgaranın BMW tarihinden bu yana olan en devasa hali, yine bir BMW ile geliyor.

Algı olarak önceden de dediğimiz gibi sanki 1, X2’nin altında çıkan bir model hissiyatında. Farlar ise böbrek havalandırmadan sonraki ikinci değişim atağı. LED teknolojili aydınlatmalar şekil itibariyle eskisine nazaran daha keskin olduğunu görüyoruz.

BMW 1 Serisi hakkında gelen ek bilgiler arasında, özellikle kişilerin kokpit rahatlığı üzerinde durulmuş.

3. Nesil BMW 1 Serisi Görselleri KokpitAraç ölçülerindeki gözle görülür artışının ardından yolcular arka 19 mm daha fazla tavan boşluğu ile yolculuk yapacaklar. Diz mesafesinde 33 mm artışla ferah bir ortama 1 Serisi merhaba diyor. Bagaj 380 litre ve segmentinde yeterli seviyede. Koltuklar yatırıldıktan sonra hacim 1.200 litreye çıkıyor.

Güneş ve yıldız seyirlerine özel tavan çalışmaları 3. nesil 1 Serisi müşterilerine sunulacak. Kokpit ise zenginleştirilmiş.

BMW, genişlettiği iç ortamını panaromik cam takviyesiyle daha premium havaya getirmiş. Yeni neslindeki dış karoser yenilemesinin daha fazlası iç kısımda mevcut. Diğer modellerinden alışık olduğumuz düzen, 1 hayranlarını etkileyecek. Dijital gösterge kümesinde 10.25 inçlik ekran kullanımı yanı sıra bütün gibi gösterilen, ekran ve bağlı özellikleri artırılmış 8.8 inçlik ekrana yer verilmiş.

Yeni BMW 1 Serisi’nin motor bölümünde birçok seçenek var.

3. Nesil BMW 1 Serisi Motor Özellikleri SeçenekleriÇok yüksek hızlara çıkacak versiyon öncesinde giriş üniteleri hakkında bilgiler verelim. Dizelden giriş yaparsak; 116d’ye yerleştirilen 1.5L üniteden 114 beygir gücün yanında 270 nm tork sağlanacak. 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik aktarım seçeneklerine verilmiş. 118d 147 ps-350 nm tork, 120d ise 188 beygir ve 400 nm torkla çıkış yapacak.

Benzinli tarafında gelen 118i yine 1.5L hacimli olarak 138 beygir güç ve 220 nm tork oluşturacak. Modelin en üst segmentinde çıkacak M135i, 2.0L motordan 302 ps ve 450 nm tork üretebilecek. Sonuçlarında ise 4.8L kalkış ve elektronik sınırlı 250 km/h son süratte gidiş sağlayacak.

Yeni 1 Serisi ailesinde şehir içi acil frenleme, çarpışma engelleyici, yaya uyarısı, aktif şerit değiştirme, adaptif cruise kontrol, arka çarpraz uyarısı ve isteğe bağlı oalrak geri görüş kamerası, park asistanı gibi özellikler de seçilebilecek.

3. jenerasyon 1 Serisi’nin değişime uğrayan şekilleri, biraz X2 ayarında olsa da aracın yaklaşımını güzel kabul edebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz motorların aktarımları artık ön tekerleklere olacak. Yalnızca ARB çekiş kontrol sistemli sınırlı kaymalı diferansiyelle donatılan M135i, dört tekerleğe birden tork gönderecek. Genel anlamda 1 Serisi hayal kırıklığı yaratmadı ve başarısını sürdüreceğini düşünüyoruz. Son kasa 1 Serisi için sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum