Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Elektrikli EQV V-Class’ını Tanıttı!

Mercedes'in elektrikli araçlarına bu sefer V-Class'tan gelen EQV ekleniyor.
Mercedes Elektrikli EQV V-Class’ını Tanıttı!

Mercedes’in EQC SUV girişiminin ardından sırasıyla modellerini kısa bir sürede elektrik gücüyle hareket ettirileceğini söylemişti. Konsept şekilde 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bahsedilen V-Class EQV güzel dış yapısı, donanım ve motor özellikleriyle rahat yolculuğa düşkünlerinin doğa sever aracı olacak.

Yakın bir zamanda yenilemesi gerçekleşen V Serisi‘nden çok bir farkların olmadığını görüyoruz. Diğer modellerinden uyarlamalı gidilen EQV’nin düzgün ve tok duran bir kokpit yapısı var. Aslında bir MPV’den çok daha fazlasını Mercedes kendi elektrikli aracına vermiş.

2020 Mercedes EQV’nin karartılmış kısımları aracın albenisini artırmış.

2020 Yeni Mercedes EQVÇizgilerin akıcılık tarafında Mercedes-Benz, birçok modeline uyguladığı dilde ilerliyor. Oval bir şerit üzerinde yerleşimi yapılan ön parçaların, arka planları siyah tonlarda.

Zarif duran farların tik şeklindeki LED’leri, siyah zemine oturtulmuş merceklerle birlikte ele alınmış.

Aile yolculuklarınızı elektrik gücüyle yapmanızı sağlayan Mercedes, aynı zamanda tasarım kısmında da eksik bırakmamış.

2020 Yeni Mercedes EQV Dış YapısıIzgaraya geldiğimizde yine logo dahil arka kısımda kapalı parlak siyah malzeme uygulamasını görüyoruz. EQV’nin tamponu alt kısımda biraz daha kavisli olsaydı, AMG versiyonlu takım arkadaşlarıyla yakın ilişkide olacakmış.

Elden geçirilen ön ve arka tampondan sonra yan bölümünde 18 jantlarla güzel bir süsleme yapılmış.

İç kısım biraz daha pratik hale getirilmiş.

2020 Yeni Mercedes EQV Kokpitiİlk göze çarpanlar arasında ön konsolun alt kısmının perdeli bir şekildeki tasarımı! Ön kol dayama yerini geri kaydırmış. MBUX bilgi-eğlence sistemi 10 inçlik bir ekrana sahip. Farklı işlevselliğe sahip sistem sesle kontrol edilebiliyor.

EQV’nin kabinindeki zamanlı ısı ayarı sayesinde önceden belirlenmiş saatlerde aracın içerisini ısıtabilir veya soğutabilirsiniz. Mercedes-Benz müşterilerine kişiselleştirmeyi açık tutarak, aracın 9 kişilik oturma pozisyonuna kadar alınabileceğini söylüyor.

Merecedes, EQV’de güçlü elektrik motorları kullanmış.

2020 Yeni Mercedes EQV Teknik VerilerTamamı elektrikli minibüsün ön aksına yerleştirilen 204 ps ve 362 nm torkluk bir elektrik motoru eşlik edecek. 160 km/h sürate kadar çıkabileceği söylenen aracın, 90 kWh’lık pil kapasitesi var.

Zemine yerleştirilen piller kullanım alanlarını etkilemeyecek ve EQV’ye 405 km kadar menzil sağlayacağı aktarıldı. 11 kW ve 110 kW şarj özelli sayesinde yüzde 10 ile 80 arası 45 dakikada doldurulacak.

Farklı kasa uzunluğu ile gelecek elektrikli modelin uzunluğu 5.140 mm ve 5.370 mm olarak seçilebilecek. Dingil mesafesi açısından bakıldığında kısa olan 3.200 mm, uzun olan 3.430 mm arasında.

Model gamını elektriklendirme yönünde hızla ilerleyen Mercedes, donanımsal, dış şekiller ve motor manasında iyi iş çıkarmış. Kokpit düzeni V-Class’a göre farklılık gösteriyor. Gördüğümüz kadarıyla da biraz daha kullanışlı duruyor. EQV, Vito ve V-Class araçların İspanya’nımn Vitoria kentinde imal edilecek. Daha net şekilde gelecek ay yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanışma şansı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum