Yatırım yapmaya başla!

Lüks MPV’lerin En Dişli Japon Rakibi: “Lexus LM”

Lexus'un Asya pazarına sunacağım dediği LM MPV, şaşırtıcı lüks ortamıyla fuar alanında yerini aldı!
Lüks MPV’lerin En Dişli Japon Rakibi: “Lexus LM”

Sizlerle birlikte adım adım Lexus’un üreteceği ultra lüks minibüsün tasarım aşamalarını takip etmiştik. Şangay Otomobil Fuarı’na saklanan LM VAN, beklediğimizden daha iyi şekillerde geldi. Oluşturulacak düzen hazırdı. Zira Toyota’nın Alphard modelinin son jenersyonu Lexus’a tahsis edilmişti.

En son gölge şeklinde, profil açısından teaser’ı yayınlanan LM, aşırılığın ne olduğunu yansıtıyor. Japon marka şekilleri başlı başına keskin bir duruşlara sahip. Lüks araç sınıfında LS, spor otomobillerde IS-F-RC-LC gibi kendi tarzındaki araçlardan sonra VIP MPV için de söz sahibi oldu. Detaylar aşağıda;

Beklenen başlangıç stilleri, yine agresif hava eşliğinde geliyor.

Lexus LM MPV Matrix tipi farlar, yine bumerang LED‘lere sahip. Kesinlikle bir Lexus’a bakıyoruz! Çoğu firmanın yakalayamadığı bu güzellik felsefesinde sanırız en büyük ızgara ortaya çıkartılmış. Son nesil LS ve ES’de genişleyen sivri dönüşlere sahip panjur, LM’de bolca kromun kullanıldığı kalın çerçeveli olarak yapılmış. Havalı tamponu besleyen köşe kromları da söz bırakmıyor.

Yan ve arka cephelerini gösterdikten sonra, LM’nin gerçek hikayesinin başladığı kokpitini ziyaret edelim.

Lexus LM Dış Gövde YapısıToyota’nın üzülerek, sadece kalabalık Asya ülkelerine göndereceğim dediği LM, yan kısımda kendine özgü detaylara sahip. Hacimce büyük gövdesinin profilinde en çok, çatı kısmından gelen gümüş çıtanın alt kısmında buluşturma hali aracın farklılığında rol oynamış.

LM’nin yolcuları için sunacağı üst düzey konfora sahip kabinine bakın!

Lexus LM KokpitŞangay’ın premium konfor yüzü haline gelen Lexus LM, ince detayları çok iyi düşünmüş. Kullanıcı ile yolcu arasına bir duvar örülüp, o kısma ekran yerleştirilmiş. Dört koltuklu gelen LM’nin orta bölümü cam bir hazneye sahip ve isteğe göre inip kalkabiliyor.

Bir iş adamının uzun süre seyahat edeceği ve olanakların ayağına sunulduğu bir ortam verilecek.

Lexus LM EkranBeyaz deri koltukları birinci sınıf malzemeden yapılmasının yanı sıra, ısıtma-havalandırma-masaj özelliklerini barındırıyor. Düşük yoğunluklu üretan köpüğü ile doldurulan koltuklara “en ideal desteğe sahip” deniyor. Yerinizden kımıldamadan orta bölümünde araç fonksiyonlarını yönetebileceğiniz bir tablet ekran bulunuyor.

26 inçlik ekranın akıllı telefon, tablet gibi cihazların bağlantı kısımları yine orta konumlu dokunmatik ekrandan yönetiyorsunuz.

Acaba o da var mı dedikleriniz de LM’de mevcut!

Lexus’un Amiral gemisinden alışık olduğumuz “zevk ögeleri” elbette bu araçta olmak zorundaydı. Müzik kalitesini ilk sıraya koyan temsilci, 19 hoparlörlü bir ses sistemini kokpite konumlandırmış.

İki şişe şarap ve şampanyayı saklayabileceğiniz 14 litre buzdolabı, bardaklarıyla birlikte en keyifli yolculukları sizlere veriyor. Lexus, LM’nin 7 kişilik seçeneklerinin olacağını da söyledi. Ancak olanakların büyük kısmı, ilk sıradaki ikilide oturanlarda fazla olacak gibi duruyor.

Tereddüt edilmemesi gereken kısımlardan birisi de LM’nin aktarım organı.

Öncesinde de bahsettiğimiz gibi sizlere 3.5L-2.5L motor seçenekleri verilecek. 3.5L ünite V6 silindirli olurken 2.5L dört silindirli motorun elektrik yardımcısı olacak. Yani Toyota’nın hibrit teknolojisi.

Bir süredir gelmesini beklediğimiz Lexus LM’nin sandığımızdan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tam bir bilgi verilmese de bizler Lexus’un farklı opsiyon seçeneklerinin olacağını düşünüyoruz. Standart lüks-MPV olarak gelişinde hiç bir sorun yok. Kısaca Lexus, LS gibi amiralin temasını daha geniş bir ortama geçirmiş. Sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum