Yatırım yapmaya başla!

2020 Lexus GXOR Konsept ile Arazilerin Zorluğunu Düşünmeyeceksiniz!

Lexus'un GX karoseri üzerine hazırladığı GXOR Concept, asfalt yolları kabul etmeyecek gibi duruyor!
2020 Lexus GXOR Konsept ile Arazilerin Zorluğunu Düşünmeyeceksiniz!

Lexus’un 2002 yılında Kuzey Amerika’ya gönderimlerine başladığı GX’in, ilgi çekici Off Road serüveni başlatmış. Konseptin ismi GXOR ve açılımı Grand Crossover Off Road. LX Serisi’nin alt klasmanında yer alan GX’ler, Toyota’nın Prado’sunun evrimleştirilmiş halidir. Karşımızdaki araç gayet tutkulu gözüküyor. Uzun zamandır aynı yapıda çıkan 2. nesil için kısa süre önce ufak dokunuşlar olmuştu.

GXOR’un üzerine yüklenen savaşçı kimliği çekici ve insanların kendi GX’lerine yapmak isteyeceği donanımlarda. Boya ve alt yapı ekipmanlarında güzel seçimlerin yapıldığı SUV, Amerika’nın bazı kentlerinde sergilenecek. Gelin konseptin değişimlerine beraber bakalım!

GXOR, ağır araziyi hafif kılmanın metalde vücut bulmuş hali.

Gri ile koyu yeşil arasında bir mat boya detayı, GXOR’u gösteren ilk detaylardan birisi. Genel anlamda Toyota modelleri yapı gereği bu tip donanımlara müsait. Premium alanındaki Land Cruiser ve LX Serisi bile hardcore ekipmanları kaldırabiliyor.

Lexus’un SUV severlerin gönlünü çaldığı GX’de tüm geçiş kolaylaştırıcı unsurlar mevcut.

Aracın ön bölümünde tampon detayı çok bozulmadan, difüzör bölgesinde sökülen parça kısmına, üzerinde çeki vinci barındıran demir off road tamponu monte edilmiş. Izgaranın kromları aracın gövde boya tonlarında yeniden boyanmış.

Lexus GXOR ile “girsem mi girmesem mi” ikilemleri ortadan kaldırılmış.

Bu düşünceyi sağlayanlar ise aracın yerden yükseliğinin ortalama 15 cm kadar artırılması ve çok dişli ince taban 18 inç arazi lastikleri. Biz GX sahibi olsak, şimdiden aşkımızı ilan etmiştik!

Konsept GX sizi çamur haricinde suyun içerisinde de götürebilir.

Aracın sağ çamurluğuna takılı şnorkel, derin sulara girseniz bile aracın nefes almasına olanak sağlayacak. Bu da maceracı araçların olmazsa olmazlarından.

Sonraki detaylar arasında aracın tavanına sistemli bir port bagaj koyulmuş. Üst kısımda gerekli malzemeler taşınabilir. Ayrıca gece sürüşlerinde önünüzü aydınlatması için güçlü LED lambalar yerleştirilmiş.

Lexus’un GXOR arkasına römork takması, sizin arazide daha fazla kalabileceğiniz ihtimalinin göz önünde bulundurulmasıdır.

Kapsamlı ve bir o kadar da kompakt olan kısa süreli kamp römorku, araç desenlerine uyumlu. Aynı jant ve boya ile bu ikili harika gözüküyor. Öte yandan portatif mutfak, banyo, ocak, çadır gibi tüm ihtiyaçlarınız bu küçük şeyin içerisinde. Çok havalı değil mi?

2020 GX olarak geçtiğimiz ay yenilenen GX hakkında markası, “SUV’un lüks ve rakipsiz arazi kabiliyetinin mükemmel birleşimini keşfettik. Tutkulu Lexus GX sahipleri tarafından beslenen gösteri arabasının, yakın zamanda bir facelift almasına rağmen , temelde 10 yaşında ve Modern SUV’ların lehine düşmüş olan gövde üstü yapıyı korur. Ancak yol durduğunda hala idealdir.” dedi.

Konsept hep böyle mi kalacak yoksa insanlara seçenek olarak sunulacak mı bilinmiyor. Haliyle bir fiyatı da yok. Arazilerde işi olmayanların bile şehir içlerinde hava atacağı ilgi çekici bir GX’i sizlerle inceledik. Siz olsanız SUV’u standart mı alırdınız yoksa GXOR şekillerinde mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum