Yatırım yapmaya başla!

2020 Yeni 2. Nesil Hyundai ix25 Palisa’de Tadında Geldi!

Hyundai, Şangay Fuarı'na ix25'in 2. neslini getirdi. Araç genel olarak radikal değişime uğramış!
2020 Yeni 2. Nesil Hyundai ix25 Palisa’de Tadında Geldi!

Hyundai Motors, Şangay Fuarı’na hızlı bir giriş yaparak, yoğunluklu olarak desteklediği SUV alanında son nesil ix25′i tanıttı. Pratik araç mantığının güzel örneklerinden olan Creta (bazı ülkelerde bu isimle anılmakta), yeni haliyle markasından ne kadar etkilendiği ortaya çıkıyor. Zira bu aracı ülkemizde görmememiz, onun genellikle Güney Amerika ülkeleri, Hindistan ve Çin odaklı gönderiliyor olması. Kia’nın Soul platformunu kullanan ix25, Ceed ve i30 gibi modellerle aynı evi paylaşıyor.

2. nesil Creta’da eksisine nazaran köklü bir değişime gidildiğini görüyoruz. Önceki jenerasyonunda da kesinlikle sınıfına göre basit bir görüntü yoktu. En yakın Palisade, Kona gibi modellerin de şeklini veren Konsept pick-up Santa Cruz tasarımı, modellerin tetikleyicisi oluyor. ix25 detayları aşağıda;

ix35’in alt biriminde değerlendirilen ix25, en azından yapı olarak herkesten farklı olduğunu belli ediyor.

2. Nesil Hyundai ix25ix25, başlarda garip gelse de dikkatli bakınca sıradanlığın olmadığı, sevilebilecek bir duruşa sahip olduğunu anlıyoruz. Diğer renk seçeneklerini henüz görmesek de kırmızı kesinlikle yakışmış. Mini markası gibi çift renk uygulaması gören crossover, 1. neslinde 7 farklı şekilde gövde rengi seçilebiliyordu.

Yuvarlak hatlarla ele alınan ix25, geleneksel Hyundai ızgarasına sahip ve dalgalı parçalarla süslü. Piano black tonların hakim olduğu ön yüzün üst kısımda slim LED‘ler konumlu. Sıra dışı bakışları üçgen formlu ana aydınlatma ögeleriyle gerçekleştirilmiş. Tampon, çamurluğu da içerisine alan, altta sis farlarının konumlu olduğu şekilde imal edilmiş.

Fazla görsel gönderilmediği için tek kare altında aracı anlatmak zorunda kalıyoruz. Profilinde sınıfını gösterecek plastik çamurluk koruyucular, özel desenli jantlar ve C sütunda kombin rengin izlerine rastlıyoruz.

Koreli şirketin bünyesindeki tasarımcı, belki bu markanın yükselişindeki en büyük paylardan birisine sahip.

Şirket ne kadar da teknoloji yönünden saygın ve araçları donanımlı da olsa ilk dış görünüme bakılır. Mesela eskiden ve halen daha eleştirdiğimiz Çinli modeller, şimdilerde örnek alınacak hale geldiler. Geely’nin konsept sedanının Volvo S90 gömleğini nasıl giydiğini şahit olmuştuk.

Kısım kısım beyaz tavanın bitim noktalarına parlak siyah parçalar serpiştirilmiş. Cam üzerine getirilen zarif rüzgarlık tarzı parçadan bunu anlayabiliriz. ix25’in arka stopları için “görmediklerimiz listesi”ne atabiliriz. Üst kısımda fren lambasının bulunduğu ve şerit halinde olan LED şekillerini görmekteyiz.

Gözümüzü bagaj kısmına verilen stile çevirdiğimizde, ön ızgaraya benzer yapıldığı yorumunu yapıyoruz. Stopların alttaki büyük kısımda ise sinyaller bulunuyor. Kompakt aracın sempatik oluşunun yanında, bakışları daha sert bir crossovera dönüştürülmüş.

ix25 hakkında gelen ekstra bilgileri arasında; boyutunun selefine göre 30 mm geniş, 10 mm uzun ve 20 mm dingil açıklığından avantajlı olduğu söylendi. Yol tutuş ve dinamik görünüm açısından da 2. nesil ix25, 7 mm daha alçak. Şimdilik anlatabileceklerimiz bu kadar. Yeni Hyundai ix25 modeline ait detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum