Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Tacoma Pick-up’ı Yeni Haliyle Geliyor!

Amerika'nın en çok tercih ettiği pick-up'lar listesinde olan Toyota Tacoma, 2020 yeni yüzüne kavuşuyor.
Toyota’nın Tacoma Pick-up’ı Yeni Haliyle Geliyor!

Bünyesindeki arazi kralı SUV’larının açık kasa tiplerini de barındıran Toyota, Tacoma serisini yeniliyor. 1995 yılında ABD’de üretime alınan pick-up, Hilux’tan daha fazlasını vermesi için çıkartıldı. Tacoma sürüş kalitesi, güvenlik, yol tutuş ve dayanıklılık açısından farklarını ilk zamanlarında da hissettirebilmiş. 5 yıllık bir tasarım ve geliştirmeden sonra çıkartılmış kamyonetin ilk nesli 2004 yılına kadar sürdürülmüş.

Model yılı olarak 2016 senesinde 3. jenerasyonuyla gösterilen Tacoma, gelen makyajlama vaktine göre bazı detaylarında değişiklik gösterecek. Şekil bakımından asi duran ve abisi Tundra’nın ayak izinden takip etmesi, onu ağır arazilerin aranan ismi yaptı.

Toyota, yeni Tacoma hakkında çok fazla detay yayınlamadı!

Yeni sürümle ilgili 1/2 bir resim karesi gösterildi. Ön bölümün belirgin tarafında, tasarımı biraz daha yumuşatılmış farlar görmekteyiz. Sanki yuvarlak mercekler, Matrix haline çevrilmiş. Izgarasının büyüklük ölçüsüne dokunulmadan, iç tasarımından değişim yapılmış olabilir.

Toyota çok fazla açıklamadan kaçınsa da Tacoma’nın makyajlanması en çok kokpitte hissedilecek. Tahmin ediyoruz ki iç mekan düzeni son sürüm RAV4‘e benzetilecek. Multimedya, direksiyon ve düzen yoğun olarak değiştirilebilir. Ek olarak Toyota Safety Sense güvenlik özelliklerinin aktarımlarının da yapılacağını düşünüyoruz.

San Antonio tesislerinde üretilen Tacoma, yenileme ardından Toyota’ya göre daha fazla üretip, daha fazla satmayı hedefliyor. Orta büyüklükteki kamyonetlerin en tanınmış yüzü olan Taco, 2018’de 245.659 adetle 2017 yılına göre %24’lük bir artış göstermiş. Yine geçen sene döndüğümüzde Amerika’nın en popüler 4. pick-up modeli olarak, pazarın %8.3’üne sahipti.

Azimli duruşu onu Ford F Serisi, Chevy Silverado ve RAM karşısında tehlikeli bir silaha dönüştürdü. Japon kamyonet, 7 Şubat Perşembe günü saat 11’de Chicago Otomobil Fuarı’nda örtüsü kaldırılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum