Yatırım yapmaya başla!

2020 Toyota Supra Şirketin Verdiği Rakamlardan Daha mı Hızlı?

BMW ile Toyota'nın işbirliği ile imal edilen yeni Supra için daha hızlı olduğu iddiası geldi!
2020 Toyota Supra Şirketin Verdiği Rakamlardan Daha mı Hızlı?

Toyota Supra, geliştirme ve çıkış aşamalarını çok yoğun şekilde takip ettiğimiz bir spor otomobildi. Uzun ayrılığın sonunda Japonlar yeniden efsaneyi canlandırmaya girişmişlerdi. A80’nin 2JZ motoru akıllardan çıkmazken ve insanlar, 3JZ gibi “bir şey koy güç al” şeklinde bir motor beklemişti. Açıkçası Supra gerçek kimlik ve çizgisinden çıkmıştı. Zira bunun tek nedeni BMW platformlarında, onların motor ve aksamlarıyla üretilmesi!

Yine de insanları giriş seviyesi spor otomobil konusunda tatmin edecek sunumları vardı. Karoseri güzel, akıcı ve %30 eski neslini andıran stiller verilebilmişti. Supra motoru, Z4 M40i ‘de kullanılıyordu ve 3.0L motordan 335 ps güçle hareket ediliyordu. Toyota aracının kalkış hızını da 4.1 saniye vermişti. Car and Drive ise yaptığı testlerde daha hızlı olduğunu söyledi.

Araçlarla birçok test gerçekleştirmiş olan Car & Drive, Supra değerlerinin daha iyi olduğunu ispatladı.

2020 Supra ile performans denemeleri yapan deneyimli pilotlar, Toyota’nın verdiği kalkış hızının 4.1 saniye olduğunu ancak kendilerinin bu süreyi 2.1 saniye geriye çekerek 3.8 saniyede 100 km’ye ulaştıklarını aktardılar.

Havalı Japon’un donanım listesinde, özellikle drag yarışı araçlarının baş özelliği Launch Control, fırlatma kontrol sistemi mevcuttur. Ancak elde edilen 3.8 değeri bu sistem kapalıyken alınmış. Fernando Alonso’da Supra’yı test etmiş ve eski F1 pilotu da hızlanma tepkilerinin çok iyi olduğunu söylemişti.

Toyota gerçekten de gücünü saklamış mı?

O zaman 3.0L’den alınan 335 ps’ten de fazlası veriliyor. 181 km/h’ye 12.3 saniyede çıkan spor araç için Car & Drive, değerlerin iyi olduğunu bizlere aktardı. M40i’nin kalbini taşıyan Supra rakamlarına bakılırsa BMW M2, Ford Mustang Shelby GT350‘nin önüne geçiyor.

Chevrolet Corvette ve Porsche Cayman GTS’yi de sıkı şekilde takip edebilecek! Supra, şimdi bahsettiğimiz spor araçları oluşturduğu 1.07 g kuvveti ve fren mesafesinde önlerine geçiyor. Böylelikle uzun zamandır “Toyota gücünü gizliyor, aslında Supra’da daha fazlası var” diyenlerin de merakı muhtemelen kaybolmuştur!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum