Yatırım yapmaya başla!

2020 GAC Wildlander Çin’in RAV4’ü Oldu!

Toyota'nın Çinli ortağı GAC ile yapılan, ortaya karışık bir SUV modeli olan Windland'a baktık!
2020 GAC Wildlander Çin’in RAV4’ü Oldu!

Çin’in en büyük otomobil firmalarından birisi olan, Toyota’nın Çinli ortağı GAC, yeni SUV modelini gösterdi. Modelleri ortak üreten bu iki firmadan, Toyota dizayn ve teknoloji tarafını üstleniyor. Geriye de başka bir şey kalmıyor! Wildlander uzaktan RAV4’ün telif hakkı ödenmemesi için değiştirilmiş şekli gibi duruyor. Japon marka ortaklığında oluşturulan aracın bir Asyalı olduğunu gösterecek bulguya rastlamadık.

Wildland’ı incelemeye devam ederken RAV4’ten daha şık duran ögelere de rastladık. Tasarım bakımından orta halli bir uygulama yapılarak, biraz oradan biraz buradan gibi olmuş. Aracı son haline getirenler güzel hesaplamalar yapmışlar…

Yola RAV4 ile çıkılırken Wildland’a biraz da Lexus bakışları verilmeye çalışılmış.

RAV4’ün keskin bakışları için biraz yumuşatma işlemi yapılmış ve farlar oval yapıda GAC SUV’a aktarılmış. Wildland’ın genetik ikizinden olan farkı, aydınlatmalarına şık bir şekilde Matrix LED düzenin verilmesi.

Aracın tamponu RAV4’e göre daha agresif çizgiler besliyor. Köşelerden şişirmeli duran tamponun hava kanallarına verilen yön, Lexus! Dünyanın ilk kompakt SUV‘unun ızgara kısmı hatırlarsanız daha Amerikan şekillerine getirilmişti. Bu tarafa döndüğümüzde modelin ön burnu kaplayan petek hava kanalının Lexus modelleri ile çok yakın olduğunu görüyoruz.

Winlland’ın arka kısım çalışmalarında, maksat bir değişim olsun kalemi görüyoruz.

Genel olarak RAV4’e ait olan arka kısımda, stopların duruş biçimi aynı olsa da renk kümelerinde değişime gidilmiş. Bagaj kısımları, tampon ve çift çıkı egzoz yerleşimi, Wildland için de iyi durduğunu söyleyebiliriz.

Çinli Toyota severler iki farklı motor arasında seçim yapabilecek.

Bunlardan ilki 2.0l doğal emişli, 170 ps güce sahip olan motor gösterilecek. Teknolojiye yelken açıyım, şehir içi maksimum tasarrufla giderim derseniz de 2.5l 219 ps‘lik hibrit seçeneğine kayabilirsiniz. Sistemin tümü mevcut Toyota modellerinde kullanılmakta.

ECO, Normal ve Spor modlarını barındıran Windland’ın aktarımları e-CVT şanzımanla gerçekleştirilecek. Ancak doğal emişli motorda eksi dişli yapısına sahip CVT kullanılacak.

Toyota’nın hangi modeline daha çok benziyor diye bir baktığımızda azda olsa premium Avalon sedanın silüetini görebiliyoruz. Bize göre Asya kıtasının seveceği ve basit olmayan şekillerde sunulacak, iyi bir SUV örneğini inceledik.

Eksik olan ve verilmeyen kısım kokpit ve onun da merkezi bir ekran, fonksiyonel direksiyon ve yerleşim olarak RAV4’ten çok bir fark olacağını düşünmüyoruz. Sizce RAV4 mü daha alınası duruyor yoksa GAC & Toyota Windland mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum