Yatırım yapmaya başla!

2020 Tokyo Olimpiyatları’nın Madalyaları Elektronik Atıkların Geri Dönüşümü ile ÜretildiSpor kamuoyunun heyecanla beklediği olimpiyatlar önümüzdeki yıl Tokyo’da düzenlenecek. 2020 Tokyo Olimpiyatları kapsamında pek çok farklı dalda yüzlerce sporcu birbiri ile yarışacak. Dünyanın gözünün burada olacağı olimpiyat oyunlarında son teknolojiden yararlanılması bekleniyor. Düzenlenecek olan etkinlik, olimpiyatların unutulmaz objesi madalyalar için de bir ilk olarak.

Yapılacak olan etkinliklerde çok sayıda madalya dağıtılacak. Son açıklama ile bu madalyaların elektronik atıklardan üretildiği duyuruldu. Bilindiği üzere günümüzde milyonlarca elektronik ürün piyasada yerini alıyor. Bununla beraber kullanım ömrü dolan çok sayıda elektronik ürün atık haline geliyor. Geri dönüşüm imkanı ile bu çöpler yeniden kullanılabilir hale getiriliyor ve sektöre maliyet anlamında önemli kazanç sağlıyor.

Hazırlanan son video ile olimpiyatlarda dağıtılacak madalyalar tanıtıldı ve üretim aşamasında elektronik ürünlerden yararlanıldığı açıklandı. 2017 Nisan ile 2019 Mart ayı arasında Japonya’da toplanan elektronik atıklar ile üretilen madalyalar, altın, gümüş ve bronz olarak hazırlandı. Yetkililer madalyaların üretimi için elektronik atıklardan 32 kg altın, 3500 kg gümüş ve 2200 kg bronz çıkardıklarını belirtiyor.

Toplam ağırlığı 78 tondan fazla elektronik ürünün kullanıldığı geri dönüşüm işleminde sadece 6.2 milyondan fazla cep telefonunun kullanıldığı ifade edildi. Olimpiyatların önümüzdeki yıl Japonya’da düzenlenecek olması teknolojinin burada daha cömert bir şekilde kullanılmasına zemin hazırlıyor.

Kullanılacak başlıca teknolojiler arasında ise yüz tanıma yer alıyor. Yüz binlerce kişiye ev sahipliği yapması beklenen olimpiyat oyunlarında sporcular, yetkililer ve gazeteciler üzerinde yüz tanıma teknolojisinin kullanılacak ve güvenlik en üst seviyede sağlanacak.

24 Temmuz – 9 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 400 binden fazla yüz tanıma işleminin yapılacağı tahmin ediliyor. Tonlarca elektronik atığın geri dönüşümü ile üretilen madalyaların tanıtımını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum