Yatırım yapmaya başla!

2020 Tesla Model Y SUV Hakkında İlk Bilgiler Geldi!

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni SUV'u Model Y'nin karoser yapısı hakkında ilk fotoğraflarını yayınladı. 2020 yılında çıkması planan Model Y'nin oldukça farklı bir proje ürünü olacağı söyleniyor. Bakalım Model Y ile ilgili başka neler açıklanmış!
2020 Tesla Model Y SUV Hakkında İlk Bilgiler Geldi!

Son zamanlarda, tamamı elektrikli motor sistemleri üzerine kurulmuş firma olan Tesla, üst üste dünyaya farklı yeniliklerini sunuyor. 14 senelik bir geçmişi olmasına rağmen göstermiş olduğu yenilikler ve çıkış yaptığı araçlar resmen dünyayı kasıp kavuruyor. Tesla, Roadster ile başlattığı elektrik motor savaşına daha sonradan Model X ve Model 3 ile devam etmişti. Amerikan şirket, kusursuz bir sistem üzerine inşa ettiği araçlarını en iyi verim alabilecek şekilde üretiyor.

Son haberimizde Tesla’nın elektrik Tır modeli projesini oldukça kısa bir sürede çıkartacaklarını açıklamışlardı. Şimdi ise Tesla’dan yeni bir SUV model haberleri geldi. Bakalım Tesla Model Y hakkında başka neler varmış?

Tesla Model Y Dahil Yeni Modellerini 2020’ye Hazırlıyor!

Tesla Model Y Dahil Yeni Modellerini 2020'ye HazırlıyorTesla Motors Ceo’su Elon Musk, Tesla’nın ilk çeyrek mali sonuçlarına göre ve analistlerle yaptığı konferans görüşmesinde, Tesla Model Y’nin 2019 yılında tam olarak hazırlanıp, 2020 yılında yollara çıkartılacağını bildirdi. Musk, 1 milyon araç hedefinin 2020 yılında Model Y ile ulaşabileceğini söyledi.

Yani, Tesla patronu 3 sene içerisinde kafasına koymuş olduğu hedeflerin hepsini gerçekleştireceğini de söylemiş oluyor. Model Y’nin Model 3 ile aynı paltaformda üretilmeyeceği de ayrıca bildirildi. Model Y ile elektronik hücreler de ve genel ölçüde kablolamayı aza indirerek daha basit bir üretim süreci izleyeceklerini açıkladılar.

Tesla Model Y SUV’un Kapıları Model X Gibi Sunulacak

Tesla Model Y SUV'un Kapıları Model X Gibi SunulacakAslında bu kapı olayı oldukça tartışılmıştı. Model Y‘nin Falcon Wing şeklinde kapılarla çıkacağını demesi üzerine Tesla hayranları bu modelin normal, karmaşık olmayan kapı sistemleri ile sunulmasını istediler. 5.480 kişinin %58‘lik kısmı Model Y kapılarının normal olması gerektiğini söyleselerde sanırım Tesla yine havaya açılan kapı şeklini koruyacağını bildirdi.

Tesla Motors, tüm taşları yerine oturtarak hedefindeki her şeye ulaşacağını bizlere anlatmış oluyor. Son olarak Model Y’nin çıkışı ile ilgili haberlere son noktayı koyan Tesla, hibrid SUV‘a sahibi rakiplerine tam elektrikli olarak cevap verecek.

Yeni Model Y’nin farklı bir platformda, yeni mühendislik tarzıyla üretilmesi de ayrıca dikkatleri üzerine fazlasıyla çekti. Tahmini olarak 2018 yılı başlarında teknik özellikleri ve donanımları hakkında bilgiler verilecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum