Paylaşım

Toyota Supra’nın Kamuflajı Kalkmasa da “Motor Sesi Etkileyici”

 

Geçtiğimiz hafta Toyota efsanesi Supra’nın, Goodwood’a gelişini haber vermiştik yalnız, üretim şekliyle zannetmiştik. Japon marka ısrarla Supra’yı göstermiyor! Festival zamanının gösterimi için tam bir fırsat derken, yine hayal kırıklığı oluştu.

Prototipden dış kısım stilleri belli oluyor. Spor aracın adına çıkan bilgileri, çizimleri ve korsan resimleri karoser şekillerinin ne olduğunu bizlere onlarca kez gösterildi. Neden Toyota “işte karşınızda Supra” karşılamasıyla gelmiyor!

Madem olması bizde sizlere güzel motor seslerini verelim. Efsanenin kaputuna 3.0L hacimli 6 silindirli ünite yerleştirildi. Turbo desteği ile gelecek aracın üreteceği güçler söylenmese de 350 beygir civarlarında tahmin ediyoruz.

A90 kasa koduyla Goodwood‘a getirilen Supra, pist turlamasında pilotu temkinli şekilde kullandı. Mühendislerin denge konusunda Supra’ya mesai harcadıklarını düşünecek olursak, kullanıcısı gerçekten zorlamadı.

Racer tipi tanıtımı oldu ve yol versiyonu ne zaman çıkış yapacak artık tahmin etmesi biraz zor oluyor. Goodwood için ümitlenmiştik ancak Toyota yine ters köşe yaptı.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur