Yatırım yapmaya başla!

2020 Supra’nın İlk Örneği “Global #1” Aşırı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

Toyota Supra'nın son neslinin ilk üretim modeli açık artırmayla satıldı. Yardım kuruluşlarına gidecek satış rakamıyla ortalama 30'tan fazla Supra alınabilir!
2020 Supra’nın İlk Örneği “Global #1” Aşırı Yüksek Bir Fiyata Satıldı!

90’lı yılların asfaltta en çok iz bırakan otomobillerinden olan Supra‘nın nihayet tanıtımı gerçekleşerek gerekli donanım ve teknik özelliklerinden bahsedilmişti. Hem Toyota hem de dünya için özel bir konumda olan Supra’nın en son Almanya Nürburgring pistini 7.40’da turlayabileceği iddiası atılmıştı. Z4 M40i ile aynı platform ve motora sahip Japon spor otomobilin ağırlık avantajlı olduğu söylenmişti.

Supra’nın sizlere gerekli olan tüm detaylarından bahsederken, ilk üretim modelinin açık artırmayla satılacağından bahsetmiştik. Nitekim o gün geldi ve WestWorld of Scottsdale‘deki 48. Yıllık Barrett-Jackson Müzayedesinde satışı gerçekleşti. Toyota, en baştan bu parayı almayacağını, Amerikan Kalp Birliği’ne ve Bob Woodruff Vakfı’na destek vereceğini söylemişti.

“Global #1” olarak adlandırılan ilk Supra, 2.1 milyon dolara satıldı.

Japon markanın milyon dolarlara satılan Lexus LFA haricinde ikinci el bir Supra isterseniz de yarım milyon dolarla, 1 milyon dolar arasında fiyat ödemek zorunda kalıyorsunuz. Tabi 120 bin dolarlık örneklerin de mevcut!

Global #1 adı verilen ilk yeni nesil Supra’ya özel dokunuşlar yapılmış. Belki bu diyeceklerimiz çoğu kişiye bir şey ifade etmeyecek ancak Supra’nın dünyadaki ilk modeline binmek nasıl bir duygu gerçekten merak ediyoruz.

1. Supra fabrikadan özel boyasıyla çıkartıldı.

Dış kısım özel olarak fabrikada “Phantom Matte” adlı gri mat bir boyayla kaplanmış. Yine karbon ekstralarla agresif seviyesi korunarak, kırmızı parlak dikiz aynalarıyla da yeri daha çok belli edilmiş. Acaba bundan sonraki Supra sahipleri Global #1’in kendileri olduğunu zannetmeleri için aynı konsepti kendilerinde uygulatabilirler.

Kokpit kısmında standartların dışına çıkılmamış.

Gelecek olan diğer örneklerin de kullanacağı kabin duruşunda; kırmızı deri ile kombinlenen direksiyon simidi, koltuklar ve kapılarla sportiflik havası ağır basıyor. Yine yukarı konumlu bir bilgi ekranı ve kendine özel tarzıyla ilk Supra kullanıcısının konforunu sağlayacak.

Dünyada birinci değil de ilk 1.500’üncü olmak isterseniz de bir şansınız var!

Mat gövde ve kırmızı dikiz aynalı bir Supra’ya belki binlerce kişi sahip olamadı. O yüzden bu yıl içerisinde Toyota Gazoo Racing ekibinin özel eseri olarak yapacağı Supra Launch Edition’ın 1.500 adetten birisine siz de sahip olabilirsiniz.

Launch Edition’un satış fiyatı 55.250 dolar olacak. Kabin, ilk Supra gibi kırmızı, ikincisi ise siyah kombinle gelecek. Dış kısımda ise Absolute Zero White, Nocturnal Black ve Renaissance Red renklerinde sunulacak. Hepsinde mat siyah tekerlekler, kırmızı aynalar ve kabin içerisinde karbon fiber detaylarının da olacağı söylendi. Peki dünyadaki ilk Supra’nın 2.1 milyon dolarlık satış etiketi için sizin yorumlarınız neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum