Yatırım yapmaya başla!

Skoda’dan Geleceğin Modellerine Işık Tutacak Crossover “Vision X”

Skoda'nın Kodiaq ve Karoq'dan sonra gösterdiği crossover Vision X, sonraki modellerin yeni yapısı kıvamında duruyor.
Skoda’dan Geleceğin Modellerine Işık Tutacak Crossover “Vision X”

Skoda’nın alçak yapılı karoser araçlarından sonra geçiş yaptığı SUV ve Crossover modelleri bu aralar en çok konuşulanlar arasında. Çekli firma yüksek yapıya biliyoruz ki karizmatik yapılı Kodiaq ile geçiş yapmıştı. VW’nin tüm nimetleriden faydalanan Skoda, hız kesmeden ürün gamını genişletmeye gitti. Şubat ayında Vision X’in ilk grafiksel çizimlerini sizler aktarmıştık. İlk gönderilen resimlerden bile geleceğe dair nasıl bir plan içerisinde gidileceği açıkça söyleniyordu.

Skoda’nın Superb, Octavia, Fabia gibi modellerinde uygulamaya aldığı yenilikçi hareketler, yeni crossover aracına da aktarılmış. Vision X takım arkadaşlarından izler taşısa da bundan sonraki Skoda karakterinin de nasıl olacağı konusunda bizlere ön bilgilendirme yapıyor.

Uygulanan malzeme stilleri farkettiyseniz araç yapısını olduğundan daha büyük sınıf gösteriyor.

Citroen’de gördüğümüz slim üst Led aydınlatmalar, Skoda’nın da favorileri uygulamalarında.

Izgara birçok modelle aynı olurken, tamponla olan bağlantısında yumuşak ve göze hoş gelen geçişler yapılmış.

Dış yapı konseptten çok gerçeğe daha yakın duruyor.

Büyük çamurluk açıklığı ve lastikler  sportif havada!

Mini Kodiaq diyebileceğimiz Vision X, Seat markası ile karıştırılan bir arka görünüme sahip.

İç mekanda renk tonlarını kafamızda normal olarak canlandırırsak, her bir öğenin bu şekilde yapılacağını anlayabilirsiniz.

Vision’da spor direksiyon, orta konumlu bilgi ekranı, digital gösterge paneli ve sadeleştirilmiş orta tünel yapısı dikkat çekenler arasında!

Vision X’te farklı bir hibrit motor var. Bu da sıkıştırılmış doğal gaz temellerine dayanıyor.

1.5L entegreli motor, TSI’ın yanına yerleştirilen hibritin çalışma kurulları, sıkıştırılmış doğal gazla sağlanıyor.

Arka akslara entegreli elektrikli motorlar fazlasan 30 ps ve 70 nm tork ilavesi sağlıyor. 9 saniye civarları da kalkış yapabiliyor. Ayrıca söz konusu ünitelerden birisi de yine beslemeli bir motor seçeneğine 48V’luk hibrit uygulaması.

Aslında Vision X farklı bir model de olabilir Skoda’nın değişim zamanında segmentlerin yeni yüzü de olabilir. Güzel sunumların olduğu Vision X’te, orta büyüklükteki crossover araçlara göre yenilikçi yapı sunulması, şimdiden başarı yakalayacağının kanıtı olarak görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum