Yatırım yapmaya başla!

2020 Skoda Octavia’nın Kabinine Dair Yeni Teaser Görüntüsü!

Skoda, 11 Kasım'da en yeni Octavia'sını tanıtmadan önce kokpit yapısını görmemizi istemiş.
2020 Skoda Octavia’nın Kabinine Dair Yeni Teaser Görüntüsü!

2020 model olarak tümüyle yenilenecek Skoda’nın C sınıf bekçisi Octavia’nın kokpiti gösterildi. Gönderilen teaser görüntüsünde nasıl olduğu net şekilde belli oluyor. Çekyalı şirketin VW bünyesindeki ilk etkilerinden olan otomobil, 1996 yılında gösterilmişti. 90’lı yıllardan önce Octavia var mıydı diye soruyorsanız da çağdaş döneme ilk adımını 1971 yılında atmıştır.

Hızlı RS ve 4 tekerlekten çekiş varyantı Combi ile iyi bir seriye sahip olan Octavia’nın 4. nesli için sayılı günler kaldı. Geçtiğimiz aylarda dış cephesine ilişkin bazı teaser gönderilmişti. VW’nin son dönemlerdeki stratejisi sanırız önceki nesillerden çok uzaklaşmadan araçlarını tasarlamak. 8. nesil Golf’ün de daha çok kokpit yapısı ve teknolojisine odaklandığını görmüştük. Bakalım son kasa Octavia için nasıl bir yaşam alanı hazırlamışlar.

Çıkan her yeni günümüz aracı gibi Octavia için de dijital bir kabin hazırlığı yapılmış.

2020 Yeni Skoda 4. Nesil KokpitiSkoda baştan yeniden yaptığı kokpitin gelen ilk dizayn fotoğrafında her şey güzel gözüküyor. Tüm fonksiyon kısımlarının bilgi ekranlarına toplanması ve fazlalıkların dışarı çıkarılmasıyla, Octavia’nın biraz daha minimalist bir şekilde geleceği belli oluyor.

Ekran yapılarına değineceğiz ancak ondan öncesinde direksiyon simidi dikkatimizi çekiyor. Yeni stillerdeki simit, iki kollu olarak yapıldığını görüyoruz. Dolgun duran direksiyon simidini, iki taraflı fonksiyonel olarak ayarlanmış.

Son kasa ile Octavia için yanal destekleri fazla olan ve konforlu gözüken koltuklar yerleştirilmiş. Kapı malzemelerinde kontrast dikiş vurgusu yapılmış. Gösterge paneli tamamen dijitalleştirilmiş. Octavi’nın orta tüneli toparlanarak, geleneksel vites topuzu yerine artık düğmeli sistem getirilmiş. Boşalan kısımlarla birlikte şarj platformunu da ön kısımda fark ediyoruz.

Skoda, yeni Octavia’sının selefinden daha fazla iç hacim sunuyor dedi. Devam ettiğimizde orta konumlu ekranın epeyce büyük tutulmuş ve 12 inç olduğunu tahmin ediyoruz. 3 bölgeli klima kumandası da bu ekranın altına konumlandırılmış.

Octavia’nın ön görünümünde Superb tazelemeleri yapılmış.

Robotik görüntü yerini şık bir ön duruşa bırakmış. Ayrı far stili keskin ve üçgen bir forma alınmış. Etrafı LED aydınlatmalara bırakılmış. Eskisine nazaran tampona saha fazla sportiflik katılmış. Izgarada çok bir değişime gidilmemiş. Yine gelecek Octavi eskisine göre daha kararlı bir dış yapı sunuyor.

Özel çizimlerin arka durağında Superb’den daha ince ve uzun bir stop far kullanılmış. Marka isminin verildiği bagajdan sonra tamponlara baktığımızda, köşelerden şişkin şekilde duruyor. Skoda, yeni aracını 11 Kasım’da Prag’da tanıtacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum