Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Skoda eRS Elektrikli Araç Projesinin Perdesini Araladı!

Skoda'nın 2020 yılında üretimini düşündüğü eRS elektrik aracının bazı özelliklerinden bahsetti. İşte detaylar...

Otomobil şirketlerinin hemen hepsi yeni araç tipleri için ummalı çalışmalar içerisine girdi. Bunların çoğu elektrikli araçlar üzerine oluyor. Aslında şimdiki sıranın otonom sürüş tekniğinde olması gerekiyor. Seviye 5’lere gelen özerk sürüşü şimdilik test aşamasında gibi düşünebiliriz.

Skoda, VW’nin yeni teknoloji hareketlerinden yararlanarak I.D  araçlar üzerinden kendi modellerini gösteriyor. Fotoğrafları yayınlanan eRS modeli geçtiğimiz sene gösterilen Vision E‘nin olduğu söylendi.

Skoda eRS Alman Platformunda Birleştirilecek

Skoda eRS Alman Platformunda BirleştirilecekVolkswagen, 2017 yılında hatchback sınıfına dair bir tamamı elektrikli ID projesi olduğunu söylemişti. 2019 planları içerisinde olduğu söylenen EV hatchbackin, VW’nin tüm ID ürünlerinin temelini oluşturan MEB platformunda üretilecekti.

Skoda eRS için de düşülen üretim planlaması MEB‘e göre yapılmış. Burada iki firmanın da yapmak istediği; elektrik araç dünyasına ortadan başlayarak Tesla Model 3’ün oluşturduğu alana hızlı dalışlar yapmak.

eRS Hızdan Çok Tasarıma ve Teknolojiye Dayalı Üretilecek

Çekli Şirket EV Araçlarını Hızdan Çok Tasarıma ve Teknolojiye Dayalı Üretileceği SöylendiSkoda’nın satış ve pazarlama bölümü üyesi Alain Favey, en güçlü motorun 245 ps güç üreteceğini söyledi. Sözlerinin devamında ise eRS ve diğer çıkacak EV modellerinde ağırlıklı olarak kokpit teknoloji altyapısı ve aracın genel kozmetiği ile ilgileneceğini aktardı.

Auto Express, Skoda eRS’in tek bir elektrik motoruyla çıkabileceğini söylüyor. Teknik kısımdan ufak bilgiler verildi ve hatchback EV aracın 500 km’den fazla menzille çıkış yapacağı aktarıldı.

Vizion E temelli aracın 2020 yılının başlarında Rapid’in bir üstü olarak 30 bin sterlin başlangıç fiyatıyla piyasada yerini alacağı söylendi. Bakalım 2 sene içerisinde Skoda’dan nasıl bir çalışma gelecek!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle