Yatırım yapmaya başla!

2020 Seçimlerini Demokratların Kazanması ABD Piyasalarına Önemli Bir Düzeltme Getirebilir

Goldman Sachs, Demokratların 2020 seçimlerini kazanması durumunda ABD piyasalarının önemli bir düzeltme görebileceğini savundu.
2020 Seçimlerini Demokratların Kazanması ABD Piyasalarına Önemli Bir Düzeltme Getirebilir

Goldman Sachs, Demokratların gelecek yılın seçimlerinde ezip geçmeleri durumunda ABD’deki piyasaların önemli bir düzeltme görebileceğini savundu.

Goldman Sachs’ta Asya makro araştırma başkanı olan Timothy Moe, partinin hem başkanlığı hem de ABD Kongresi’nin iki meclisini de garantilediği tam bir Demokrat sonucun, yüksek olasılıkla 2017’de onaylanan vergi indirimlerinin kısmen veya tamamen feshedilmesini sağlayacağını dile getirdi.

Bunun gerçekleşmesi durumunda, vergi indiriminin tamamen iptaliyle o zaman 2021 S&P 500 kazançlarının muhtemelen yaklaşık yüzde 12 düşeceğini öngördü.

Vergi İptali 2021 S&P Kazançları Azaltır Cuma günü CNBC’ye konuşan Timothy Moe; “bu da sonuç olarak ABD piyasalarında önemli bir düzeltmeye yol açabilir” diyerek şöyle devam etti: “Özellikle de yıl başından bu yana yüzde 26 kazanç elde ettiğimizi düşünürsek, piyasaların gelecek yıl oynayacağı ve kısmen fiyatlanabileceği bir risk olduğu kanısındayım.” Moe’nun yorumları, büyük endekslerde yeni yüksek seviyelerle Wall Street’in 2019’u büyük başarılarla tamamlamaya yaklaştığı bir dönemde geldi.

Moe 2020 yılına bakarken piyasanın bazı zorluklarla karşılaşmasının muhtemel olduğunu kaydetti ve yatırımcıların bilmesi gereken üç önemli tarihin üzerini çizdi.

Goldman Yatırımcı 2021 3 Önemli TarihBunları; ön seçimlerin yapılacağı 3 Mart, partinin başkan ve başkan adaylarını seçtiği 13 Temmuz ve seçim günü 3 Kasım olarak belirtti. Goldman Sachs uzmanının yorumları, akıllara daha önce gelen benzer bir yorumu getirdi. Nitekim önde gelen yatırımcı Mark Mobius da Elizabeth Warren’ın başkanlığında piyasalarda büyük bir düzeltme olacağını öngörmüştü.

Pek çok kişi Warren’ın başkanlığının ABD piyasalarına zarar vereceğini iddia ederken Mark Mobius, bununla ilgili endişeli olmadığını açıkça anlatmıştı. Warren’ın zaferi durumunda ABD piyasalarında yüzde 20 ila 25 arasında düşüş gören Mobius, böyle bir düzeltmenin Trump’ın seçimi kaybetmesinden kaynaklanacağını kaydetmişti.

“Piyasalar kesinlikle büyük bir düzeltme yaşayacak çünkü Trump’ın politikaları ekonomiye o kadar faydalı oldu ki herhangi bir değişiklik olursa, insanlar geride durup beklemeye yönelir ve sonra da bir düzeltmeniz olur.” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum