Yatırım yapmaya başla!

Teste Çıkan 2020 Seat Leon’un İç Mekanından İlk Kez Görüntü Alındı!

İspanyol beş kapılı Seat Leon'un son neslinden yeni görüntüler geldi!
Teste Çıkan 2020 Seat Leon’un İç Mekanından İlk Kez Görüntü Alındı!

İspanyol Seat, ilk 5 kapılı kompakt Leon‘u 1998 yılında göstermişti. Golf ve Astra’nın daimi rakibi olacak model, 3. jenerasyonuyla hareket etmekte. Pistlerde birkaç aydır gördüğümüz prototiplerin bazı dış tahminleri yapılabilse de kokpite ait hiç bir görsele ulaşamamıştık. Golf’ün kuzeni olan Leon’un yeni alacağı şekillerin, yayınladığımız Cupra Formentor‘a çok yakın seyredeceği tahmin ediliyor.

2. neslinde iyi çıkışlar yapan 5 kapılının sonraki aşamasındaki özellikle şekil değişimleri, sınıfında ilk tercih edilecek otomobil seviyesine ulaştırmıştı. Nürburgring’te yakalanan Leon kabinin de hangi detaylara ulaşılmış onlara bakalım.

Görüntüde Leon’un iç dünyasının komple değiştiğini görüyoruz.

Konsol merkezi yukarıya taşınarak, orta kısma bir tablet bilgi ekranı yerleştirilmiş. Alt kısımda geniş hava menfezleri kullanılmış. Vites kısmına indiğimizde ise değişen bir vites kolu ve düzeni görmekteyiz. Otomatik vitesin şekli, 911 Porsche’yi hatırlattı.

VW transferleri arasında dijital ekran kümesi yer alıyor. Spor direksiyon arkasına konumlu göstergeyi, aynı Golf’teki gibi bekleyebiliriz. Belli olmasa da Leon’un artırılan uzunluk ve dingil mesafesine bağlı olarak kabin hacminde iyileştirmeler yapılarak geleceğini tahmin ediyoruz.

4. nesil Seat Leon’un üretimi, güncellenmiş MQB platformunda olacak.

Bağlı olduğu gruba göre Leon, sıkı emisyon kuralları neticesinde TDI ve TSI’ın daha verimli hallerini alacak. Dönemin aktarım organlarında 48 voltluk bir hafif hibrit, plug-in hibriti de peşinden getirecek.

Yine farklı karoser tiplerine bürünecek 5 kapılı İspanyol tek kapı, hatchback ve wagon tipleriyle çıkışını gerçekleştirecek.

Son kasasında Leon’un Cupra varyantı, iki güç aktarma organına sahip olacak. Birincisi 245 ps güç verebilen, elektrik plug-in hibrit motorla desteklenen ve 50 km menzil sağlayan bir ünite. İkincisi ise yaklaşık olarak 300 ps’in üretileceği 2.0 TSI‘ın dört silindirli şekli sunulacak.

Seat Leon’un Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kendi göstereceğini tahmin ediyoruz. Teslimatların da geciktirilmeden, lansmandan kısa süre sonra müşterilerle buluşmasını bekliyoruz. Leon hakkında farklı detaylar elimize ulaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum