Yatırım yapmaya başla!

Rivian, Elektrikli R1T’nin “4 Farklı Modüler Kasasını” Patentledi!

İlk tamamı elektrikli pick-upı ortaya çıkartan ABD'li Rivian, şimdi de aldığı bir patentle aracının kasa tiplerini, çoklu amaca yönelik değiştirebiliyor.
Rivian, Elektrikli R1T’nin “4 Farklı Modüler Kasasını” Patentledi!

2018 yılında “stadyum ışıkları” ile tanıtılan Rivian, özel oluşunu bu sefer açık kasasında gösterdi. Amerikalı şirketin genç sahibi RJ Scaringe, geniş vizyonu sayesinde bir nevi yeniliğin üzerine yenilik katarak karşımıza çıkıyor. Rivian SUV aracından önce tanıttığı pick-up modeli günümüz ticari araç şekillerinden çok farklıydı.

Her türlü ihtiyacı karşılayacak düzeyde olan Rivian, aracına dair 2017 yılında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ne başvuruda bulunmuş. R1T’nin bagaj kısmını ilgilendiren başvuru ancak 2 sene sonra yayınlanabildi. Mantıklı ve tercih edilecek bir çalışma olan modüler bagajı oldukça işlevsel yapıda.

Rivian’ın sunumunda 4 farklı kasa tipi tanıtıldı.

 

Rivian R1T Kasa Bagaj PatentiAracı hangi amaca yönelik kullanacağınıza bağlı olarak çıkarılabilir ve değiştirilebilir kasalar patentlenmiş. Eşine rastlamadığımız ise yan ray modüllü olanı. Niyesine geldiğimizde, R1T’nin yan ve arka kısımlarını çıkardığınız zaman motosiklet ve bisikletleri yanınızda götürmek pratikleşiyor. Yüklemesi daha kolay hale geliyor.

Malzeme depolamanın daha fazlası için bagajın tüm cepheleri sökülebiliyor.

Rivian R1T Modüler Kasa Bagaj PatentiKamyonet araçların çok yönlü kasa yapımında Rivian, yine kenarları sökerek daha fazla eşyanın transferinin kolay olacağını düşünmüş. Malzemelerin dışa taşmasına izin verilerek sanırız bağlama yöntemi ile sabitleme yapılması düşünülmüş.

4 seçenekten oluşan bu yenilikçi arka kasa patentinde SUV’laştırmaya da izin veriliyor.

Rivian R1T Modüler Bagaj Çeşitleri

Ülkemizde de genellikle tercih edilen kapalı kasa, fiber bir malzeme ile opsiyonlar arasına alınmış. Görünüm açısından SUV R1S ile aynı stop düzenini taşıdığı için benzer olmuş. Amerikalı şirketin ilk önce bunları insanlara seçenek olarak sunabilmesi için R1T’nin satışlarına başlaması gerekiyor.

Motor özelliklerini hatırlatacak olursak; 105 kWh, 135 kWh ve 180 kWh pil paketleri ile çıkışı yapılması planlanıyor. En pahalı seçenekte Rivian R1T, 3 saniyede 100 km’ye hızlanacak. Giriş seviyesi olan 105 kWh akü paketi ile tek şarjla 370 km, üst donanımda bu rakam 643 km’ye kadar çıkabilecek. 2020 yılı sonunda teslimatları başlanacağı söylenen R1T için 61.500 dolar giriş ücretine karar verilmiş. ABD’li şirketin 4 farklı modüler kasa planı sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum