Yatırım yapmaya başla!

2020 Renault Megane Plug-in Hibrit Dönemine Hazırlanıyor!

Renault'un C segmentini sırtlayan modeli Megane, hibrit motor desteğini almaya hazırlanıyor.
2020 Renault Megane Plug-in Hibrit Dönemine Hazırlanıyor!

Orta alt segmentte 1995 yılından beridir Renault’a hizmet veren Megane, geçirdiği başarılı yıllar ve 4. neslindeki çıkışlarıyla göz doldurmuştu. Benzin, ağırlıklı olarak dizel DCi motorlarla hizmet veren Fransız model artık hibrit dönemine geçiriliyor. Barındırdığı teknolojik donanımlarla sınıf üstü bir profil çizen Megane, geçen sene sözü verilen motoruna kavuşuyor.

İşin arka yüzünde Renault’un tüm model gamını hibrite çevirmek var. Captur ve 5. jenerasyon Clio ile gelecek elektrik desteği Megane’ye de yansıtılacak. Hazırlıklarını tamamlayan RS tipini düşününce akla istemsiz “acaba 1.8L’nin yanına EV mi geliyor?” diye düşündürüyor!

2020 Megane’nin plug-in hibrit dönüşümü görebileceğiniz ufak detayları kapsıyor.

Testleri süren prototiplere baktığımız zaman kupa kısmının far, tampon, ızgara gibi parça ayrıntılarında farklılık ince değişimlerden oluşuyor. Bantlı olan kısımlarında yani tamponlarda elektrikli bir versiyon olduğu belli edilir mi bilemiyoruz.

Onun dışında tarzını bozmadan ilerleten Megane’nin sol arka çamurluğunda fişli hibritin şarj portunu görüyoruz. Tam olarak belirleyici kısım burası.

Titiz çalışmanın neticesinde Renault’a kazanç olarak geleceğine eminiz.

Özellikle aynı sınıfta Toyota’nın Corolla’sının dizeli erken bırakarak elektriğe geçmesi Fransa’da işlerin biraz daha hızlanmasına neden olmuş olabilir. Fişli hibrit motorun ortağı yeniden ayarlanmış bir yeni nesil e-Tech güç aktarımına sahip olacağı ve saf elektrik gücüyle yaklaşık olarak 48 km gidebileceği söylendi.

İlginizi Çekebilir :

4. Nesil Renault Megane’ye Yeni Dizel Motor Takviyesi!

Motor yüzünün arka kısmında eksi TCe’ye bağlı bir elektik motorunun da olabileceği aktarıldı. Aynı şekilde bu da küçük bir lityum-iyon pil desteğine sahip olacak. Renault cephesinden gelen iddialar bu şekilde. Hazırlıkları süren plug-in hibrit oluşumunun ne zaman ve hangi şekilde olacağını ilerleyen zamanlarda izleyebiliriz. En yeni Megane haberleri için takibi bırakmayın!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum