Yatırım yapmaya başla!

Renault’un Emektar MPV’si Espace Makyajlı Haliyle Sokaklara Çıkıyor!

Renault, 1984 yılından beri imalatını sürdürdüğü Espace MPV aracının 5. neslini tazeliyor.
Renault’un Emektar MPV’si Espace Makyajlı Haliyle Sokaklara Çıkıyor!

Renault’un 1984 yılında “çağdaş minibüs” karakteri altında üretime alındığı Espace, 5. neslinde ufak tazeleme geçiriyor. Hacimli, bol eşyanın koyulabileceği aile aracı denildiğinde akla ilk gelen isim olan Espace, her döneminde sahibini mutlu edebilmişti. Kendine has tarzını 35 yıldır bozmayan aracın son dönem satışları çok heyecanlı olmasa da halen daha imalatı için bir talep taşıyor.

SUV ve crossoverın resmen katlettiği MPV tarzı otomobiller, son 5 yıldır büyük sekte uğruyor. Keza maliyet düşürme amacıyla Renault, Birleşik Krallık’ta Espace satışlarını durdurmuştu. Son tazelemeyle yıkılmadığını bizlere gösteren yakışıklı MPV‘de bakalım ne gibi değişimlere gidilmiş.

5. nesil Espace 2014 yılının sonlarında gösterilerek 2015 yılında yollara çıkarılmıştı.

Her yaştan insanın tercih ettiği ve zevkli kullanımlara kapı açan Espace, ara yenilemesine kavuşuyor. Kesinlikle sınıfında tek olan minivan için tasarımcılar yeni Renault yüzünden yararlandı. 4857 mm uzunluk, 1888 mm genişlik, 1677 mm yükseklik ve 2884 mm‘lik boyut rakamlarında bir değişim yok.

Değişim kısımları nedir diye baktığımızda kamuflajın sadece ön ve arka kısımları kapattığını görmekteyiz. Dikkatli baktığımızda ilk farların iç yapısının değiştiği, tüm kısımlarının DRL LED‘e çevrildiğini fark ediyoruz. Ve aydınlatma etrafını saran LED’ler “u” şekline dönüştürülmüş.

Izgara 5. neslinde olduğu gibi kavisli yapısını kaybetmeden, yatay krom çubukların da bozulmadığını düşünüyoruz. Tampon kısmına yapacağımız yorum; Espace’nin sis farı etrafına ait olan LED aydınlatmanın daha küçük halde, köşelere alındığını düşünmekteyiz. Bir de alt hava menfezleri yeni bir tarzda duruyor.

5. nesil yenileme çalışmalarının arka bölümünde arka tamponun mütevazi dokunuşlarına şahit oluyoruz. Yukarı konumlu ve büyük olan stopların iç yapısının daha çok LED ile süslendiğini sanıyoruz. İç yapı ile ilgili konuşmak istesek de korsan fotoğrafçılar henüz o bölgeyi yakalayamamış.

Yine bizim tahminimizce orta konsola daha geniş bir dokunmatik ekran yerleştirebilir. Artı olarak son güvenlik paketleri ve yardımcı asistan özelliklerinden Espace’in de yararlanmasını bekliyoruz. Ön tamponun alt hava girişinin ortasına yerleştirilen kare kısım, yanılmıyorsak etrafı taramaya yarayan bir sensör.

Renault’un motor konusundaki son değişimlerinde Espace’den 1.6L DCi dizeli almıştı. Hali hazırda 160 ps-200 ps aralıklarına sahip 2.0 DCi bu açığı kapatıyordu. Geçtiğimiz sene 1.8L TCe benzinliyi motor yelpazesine ekleyen Fransız, buradan 225 ps güç 300 nm tork çıkarmayı başarmıştı. Karşımızdaki kocaman kütle bu sayede 7.9 saniyede 100 km kalkışını tamamlayabilmişti. Yeni gelecek bir hibrit elektrikli düzen olmadığı sürece de bu seçeneklerle devam edileceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum