Yatırım yapmaya başla!

2020 Porsche 911’in “Yeni Islak Modu” Kaygan Zeminde Sizi Dengede Tutacak!

Porsche, eğlenceli ve heyecanlı sürüşleri en güvenli hale getirmek için yeni 911'e Islak Mod özelliği getiriyor.
2020 Porsche 911’in “Yeni Islak Modu” Kaygan Zeminde Sizi Dengede Tutacak!

Yakın zamanda Porsche 911’in son güncel halini sizlerle paylaşmıştık. Geçmişten günümüze kadar karakterini değiştirmeden, en sağlam adımlarla gelmeyi başaran 911’in bir dizi son sistem güvenlik ekipmanlarının testleri yapılmaya başlandı. Otomobil kullanımlarında size en çok tehlike oluşturacak yol zemini nedir diye sorsak, elbette “kaygan”olarak cevap verirsiniz.

Beklenmedik anda lastiklerimizin temas ettiği kızaklayıcı yüzey, aşırı tehlikeli saniyeler yaşatabilir. Porsche, yeni spor aracına “ıslak mod”unu sürücüleri olabildiğinde yardımcı olmak adına geliştirmiş. Elektronik uygulamanın amacı zaten adında da belli oluyor. İşte detaylar…

911’in için yapılan dış ve iç revizyonla birlikte güvenlik özelliklerine de yatırımlar yapılmış.

Konumuz şu anda Porsche 911’in ne iç ne de dış kısmı. Alman sporcu, farklı noktalara yerleştirilen denetleyici sensörler yardımıyla, kaygan zeminlerde maksimum güvenliği sağlayacak.

Nasıl mı olacak? Yeni Islak Mod, su birikintisi veya yağmur suyuyla kaplanan asfaltta götürülmek istenen aracın, tüm denetleyici elektronik sistemlerini buna göre ayarlaması.

Stabilite ve çekiş kontrol sistemleri 2020 911 ile güncellenmiş.

Islak zemin modu yüksek denge kabiliyeti ile birlikte, sürücü desteği için hazırlanan can alıcı bir araç özelliği. Porsche, suyu tespit edebilmek ve Wet Mod‘u devreye alabilmek için ön tekerleklere gelişmiş aküstük sensörler eklemiş.

Sistem daha sonra normalden daha erken ve daha hassas müdahale etmek için PSM stabilite kontrolünü ve PTM çekiş kontrolünü ön şartlandırır. Ayrıca, direksiyon simidindeki mod anahtarı üzerinden ‘Islak’ moda manuel olarak geçmesi için sürücüye bir uyarı ışığı yakar.

Suda kızaklama riskini en aza indirebilmek için çalışılmış.

Yaklaşık 90 km/h hızda, ön soğutma hava kanatları açık ve aktif hale getiriliyor. Aynı anda aktif arka kanat, güvenlik adına aerodinamik denge için performans şeklini alıyor.

Wet Mod’a geçiş yapan 911, motorun tork aktarımı biraz daha yumuşatıp, PDK şanzımanın vites değiştirme oranlarını yeniden ayarlıyor. Araç AWD yapısında ise sistem sayesinde ön akslara daha çok tork gönderiliyor. Elektronik olarak kontrol edilen arka diferansiyelin kilitlenme oranıda azaltılmış oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum