Yatırım yapmaya başla!

İsveçli Polestar, 2 Modelinin Üzerinden Örtüyü Kaldırdı!

Volvo'nun markalaşan performans birimi Polestar'ın ilk tamamı elektrikli "2" modeline ait görseller yayınlandı!
İsveçli Polestar, 2 Modelinin Üzerinden Örtüyü Kaldırdı!

Uzun zamandır çıkmasını beklediğimiz ve istediğimiz modellerinden birisi olan Polestar 2, üretim modeliyle karşımıza çıkıyor. Çıkmadan önce neredeyse tüm karoseri parça parça gösterilmişti. Son teaser görüntüsünde arka stopları hakkında detaylar sunulmuştu. Tesla Model 3’ün canını çok sıkacak İsveçli modelin üstten ve öncesinde aydınlatma gurubuna gelen görsellerle merakımız artırılmıştı.

Dış kısımdan tamamına bakınca Volvo’nun XC40’a dönüşen 40.2 kavramı aklımıza geliyor. Sadece karoser olarak aşağı indirilmiş. Ve iki konsept arasında yansımaların olduğunu görmek zor değil. Güçlü motor ve uzun menzil aralıklarıyla gelecek Pole 2, güçlü elektrikli motorla hareket edecek. Hep birlikte ayrıntılarda neler varmış ona bakalım!

Model geneli itibariyle çekici duruyor.

2020 Polestar 2 İlk TeaserPerformans birimi gerçekten iyi bir çizgide ilerliyor ve Volvo’nun sağlam karakteristik özelliklerini fazlasıyla taşıyabiliyor. Ön görünümde küçük yapılı ama yine Thor Çekici şeklindeki farları, çizgi halinde kaputa doğru devam ediyor. Görsel yarım olsa da simetrik olan 2’yi tek seferde anlatmamız mümkün.

Kendi logosuyla çıkış yapan İsveçli de kapalı gözüken bir ızgara verilmiş. Yine de üzerindeki kare siyah noktalar açık olabilir. Tampona geldiğimizde; köşelerden üçgen stiller, özgün bir şekilde alt kısımda devam ettirilmiş.

Tesla Model 3 rakibi demiş olsak da profilden kompakt crossoverlara benziyor.

2020 Polestar 2 İlk Teaser Üretim ProfilSarı kaliperlele süslenen tekerlek kısımlarında 5 kollu dikkat çeken desenlerde jantlar düşünülmüş. Camların dar formla yapılmış olması, kapıları büyük göstererek bizim farklı bir araç sınıfı düşünmemizi sağlıyor.

Spor coupe, arka kısma robotik bir biçimde uzanıyor. Bu otomobile gümbür gümbür geliyor demek mümkün!

Genel duruşunu yine Volvo’nun son modellerinden alsa da onun 2 olduğunu rahatlıkla anlayacaksınız.

2020 Polestar 2 İlk Teaser Üretim ArkaModel gamının içerisinde Polestar 2, daha ayırt edilebilir olacak. Stop farlar, karşılıklı oturtulmuş C formunda ve bagaj ortasından LED ile geçirilerek sportiflik sağlanmış. Yan kısımlarda da kullanılan plastik çamurluk ve tampon alt bölgeleri “Cross Counrty” paketini işaret ediyor.

Teknik verisi adına bir şey denilmese de Tesla Model 3’ün 354-498 km menzille sunduğu versiyonlarına yakın seyredileceğini düşünüyoruz. Tamamı elektrikli Polestar markanın ilki olacağı için hızlı şarj üniteleriyle %80 doluluğa 30 dakika veya altında ulaşabilir. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’na getirilmesi beklenen İsveçli 2 modelinin özellik ve donanımlarını sizlere kapılar açıldığı zaman daha iyi sunacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum